Zamknij

Kiedy wrócą koncerty? Wybitny amerykański epidemiolog podał możliwą datę

14.01.2021 13:54
Anthony Fauci
fot. Pool Washington Examiner/Associated Press/East News

Dr Anthony Fauci, główny epidemiolog USA i doradca amerykańskich prezydentów, zabrał głos w sprawie przyszłości koncertów w 2021 roku. Kiedy wrócą występy na żywo? Wybitny ekspert od chorób zakaźnych podzielił się swoimi przewidywaniami. Przyznał jednak, że wszystko zależy od zachowania społeczeństwa.

Powrót koncertów w 2021 roku to jedno z największych marzeń wszystkich fanów muzyki. Od dłuższego czasu artyści nie mogą występować na scenie przez trwającą pandemię koronawirusa.

Kiedy wrócą koncerty i czy istnieje szansa, że będziemy bawić się pod sceną już za kilka miesięcy? Na te pytania nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dr Anthony Fauci, wybitny lekarz i główny epidemiolog USA, przeanalizował jednak sprawę i podzielił się przewidywaniami na temat przyszłości koncertów.

Zobacz także: Ariana Grande szczerze o przyszłości koncertów. Nie pozostawia złudzeń: „To nierealne”

Kiedy wrócą koncerty? Dr Anthony Fauci o powrocie koncertów w 2021 roku

Dr Anthony Fauci to wybitny amerykański lekarz zajmujący się chorobami zakaźnymi. W 2020 roku został oficjalnym doradcą prezydenta Donalda Trumpa do spraw pandemii koronawirusa.

Jak informuje The New York Times, główny epidemiolog USA zabrał ostatnio głos w sprawie powrotu koncertów w 2021 roku. Jego zdaniem niewykluczone, że występy artystów na żywo, jak również seanse w kinach i spektakle w teatrach, powrócą już za kilka miesięcy.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, może to nastąpić jesienią 2021 roku – powiedział.

Fauci przyznał jednak, iż wszystko zależy od zachowania ludzi. Zwrócił uwagę na to, że powrót do normalnego koncertowania będzie możliwy dopiero wtedy, kiedy społeczeństwo kraju osiągnie odporność zbiorową, co oznacza, że szczepionkę na COVID-19 musi przyjąć od 70 do 85 proc. mieszkańców danego państwa. Ekspert dodał także, iż ze względów bezpieczeństwa publiczność na koncertach będzie musiała nosić maseczki jeszcze przez jakiś czas.

Zobacz także: Oto sposób na koncerty w trakcie pandemii? Znany zespół wystąpił w dmuchanych bańkach [WIDEO]