Zamknij

Kiedyś był gwiazdą, dziś zarabia na ulicach USA. Polski wokalista stracił dom, zbiera na protezy nóg

Joanna Chojnacka
11.01.2022 11:54
Marek Żurobski
fot. marcin kwiecien/YouTube

Marek Żurobski znany z discopolowego zespołu Domino śpiewa na ulicach USA. Wokalista stracił dom i potrzebuje pieniędzy na protezy nóg.

Marek Żurobski to były wokalista znanej w latach 90. formacji disco polo - grupy Domino. Zespół powstał w 1995 roku w Białymstoku i odniósł spory sukces. Najbardziej znanym utworem grupy jest "Filmowa miłość". Kapela zakończyła swoją działalność w 1999 roku, niemal 20 lat później powróciła na scenę, aby zagrać największy hit u boku gwiazd z Boys.

Marek Żurobski znany z zespołu Domino śpiewa na ulicach USA

Żurobski z grupą Domino pożegnał się rok przed jej rozpadem. Wokalista chciał spróbować swojego szczęścia w Stanach Zjednoczonych, gdzie podjął się fizycznej pracy. Niestety wszystkie plany, które wiązał z wyjazdem, pokrzyżowała mu choroba.

Jak czytamy na portalu bialystok.naszemiasto.pl, artysta usłyszał wstrząsającą diagnozę - zapchanie tętnic dolnych. Konieczna była amputacja obu nóg. Wokalista od tej pory musi poruszać się na wózku.

Marek Żurobski z Domino. Wokalista zbiera na protezy nóg

Ze względu na problemy ze zdrowiem, Żurobski stracił mieszkanie. Jednak nie poddał się i postanowił zarabiać na życie tym, co zawsze dawało mu radość - śpiewaniem. Wokalista nadal mieszka w Nowym Jorku, utrzymuje się, wykonując polskie hity na ulicy.

Wokalistę można spotkać pod sklepami, na rogach ulic czy obok kościołów. Artysta wykonuje znane polskie przeboje jak "Za każdy uśmiech Twój" czy "Whiskey moja żono". Mężczyzna stara się zarobić na protezy nóg, które ułatwiłyby mu poruszanie, a może nawet umożliwiły ponowne podjęcie pracy.

RadioZET.pl/bialystok.naszemiasto.pl