Zamknij

Kilkadziesiąt osób utknęło na koncercie przez śnieżycę. Byli uwięzieni 3 dni

30.11.2021 15:22
Śnieżyca
fot. Artur Szczepanski/REPORTER

Coverband Oasis oraz kilkadziesiąt fanów formacji spędzili trzy dni w pubie, gdzie odbył się koncert grupy. Uwięziła ich śnieżyca.

Grupa Oasis to popularny zespół rockowy założony w 1991 roku w Manchesterze. Zespół rozwiązał się w 2009 roku z powodu narastającego konfliktu między braćmi Gallagher, którzy byli trzonami formacji. Artyści nadal mają wielu fanów na całym świecie oraz są inspiracją dla młodych twórców. Brak oryginalnego zespołu na scenie próbują wypełnić coverbandy.

Kilkadziesiąt osób utknęło na koncercie coverbandu Oasis 

Jeden z nich - brytyjski Noasis wystąpił w Tan Hill Inn w Yorkshire dla 50-osobowej widowni. Koncert zbiegł się z obfitymi opadami śniegu, które pozbawiły dziesiątki tysięcy domów w Wielkiej Brytanii elektryczności, a nawet doprowadziły do śmierci co najmniej dwóch osób.

Śnieżyca uwięziła obecnych na koncercie w pubie na trzy dni. Szybko pojawiły się żarty nawiązujące do ulubionej grupy uczestników koncertu. Pojawiły się sugestie, że od tamtego momentu Noasis powinien zmienić nazwę na Snowasis, a w barze z fanami uwięziła ich kultowa "Wonderwall" - "cudowna ściana" śniegu.

Śnieżyca zatrzymała fanów Oasis w barze na trzy doby

W rozmowie ze Sky News, właścicielka pubu - Nicola Townsend przyznała, że jest pod wrażeniem postawy swoich klientów, którzy musieli spać na kanapach i podłodze, kiedy okazało się, że opuszczenie pubu jest niebezpieczne przez kilka dni.

Nasi goście byli absolutnie niesamowici. Wykazali się wielką cierpliwością i wyrozumiałością.

Jedna z fanek Noasis - Vivky Hodgson wyznała, że jechała ponad godzinę swoim kamperem, aby zobaczyć występ. Nie spodziewała się takiego obrotu spraw, jednak wyznała, że nie żałuje weekendu pełnego niezapomnianych wspomnień.

RadioZET.pl/spin.com