Zamknij

Kolejny polski artysta w globalnym zestawieniu Spotify. Kto dołączył do Maty?

27.10.2021 14:37
Spotify
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Kolejny polski wykonawca trafił do zestawienia globalnego Spotify. Znany raper trafił do Top10 najchętniej słuchanych nowości ostatniego czasu.

Spotify to jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Statystyki zawierające dane na temat liczby odtworzeń danego kawałka czy płyty za jej pośrednictwem, są świetnym odzwierciedleniem muzycznych trendów. Spotify przygotowuje także tematyczne zestawienia największych hitów np. na lato.

Spotify. Czego najchętniej słuchamy za pośrednictwem platformy?

W sieci znajdziemy również cykliczne rankingi najczęściej słuchanych albumów i singli na świecie. Dzięki Spotify Charts możemy się dowiedzieć, kto króluje w głośnikach w danym kraju i sprawdzić, jak statystyki zmieniają się każdego dnia.

Najnowsze dane z 25 października 2021 roku informują, że w Polsce najchętniej słucha się Maty. Artysta zajął 5 z 10 najwyższych pozycji zestawienia. Najczęściej odtwarzaną piosenką w Polsce jest "Szafir", drugie miejsce zajął Sobel i sanah z "Cześć, jak się masz?".

Kizo w globalnym zestawieniu Spotify

Spotify prezentuje też co jakiś czas zestawienia TOP10 Global, w których pojawiają się nowo wydane albumy słuchane najchętniej na całym świecie. Jak czytamy na portalu cgm.pl, pod koniec 2020 roku na listę trafił Kukon i jego "Ogrody 2". Niedawno podobny sukces odhaczył raper Mata, Bedoes z Lankiem oraz sanah.

Tym razem analogicznym sukcesem może pochwalić się kolejny raper. Zgodnie z danymi z 22-24 października płyta Kizo "Jeszcze 5 minut" była 10. najchętniej słuchanym na Spotify albumem na świecie. Na szczycie zestawienia pojawiła się Lana Del Rey i jej "Blue Banisters". Artystka wyprzedziła najnowszy album Eltona Johna - "The Lockdown Sessions", który zajął drugie miejsce.

Top10 najnowszych albumów najczęściej odtwarzanych za pośrednictwem Spotify w dniach 22-24 października przedstawia się następująco:

  1. Lana Del Rey – Blue Banisters
  2. Elton John – The Lockdown Sessions
  3. Big Baby Tape, kizaru – BANDANA I
  4. SEVENTEEN – SEVENTEEN 9th Mini Album „Attacca”
  5. Ultimo – Solo
  6. RUFUS DU SOL – Surrender
  7. Jao – Pirata
  8. Comethazine – Comethazine the Album
  9. Mimi Webb – Seven Shades of Heartbreak
  10. Kizo – Jeszcze 5 minut

RadioZET.pl/cgm.pl/Spotify