Zamknij

„Despacito” nie zwalnia tempa i zostawia konkurencję w tyle. Kolejny wielki rekord!

Redakcja
12.10.2017 09:44
„Despacito” nie zwalnia tempa i zostawia konkurencję w tyle. Kolejny wielki rekord!
fot. YouTube (LuisFonsiVEVO)

Lato za nami, ale wielki przebój Luisa Fonsiego wciąż na topie. Piosenka, która osiągnęła w wielu krajach statusy platynowe i diamentowe, może pochwalić się kolejnym osiągnięciem. Teledysk obejrzano już 4 miliardy razy w serwisie YouTube. Czegoś takiego nie osiągnęło żadne inne wideo. 

Zagłosuj

Czy "Despacito" było Twoim ulubionym przebojem tegorocznego lata?

Liczba głosów:

„Despacito” nie ma sobie równych. Na początku sierpnia oficjalny klip został najczęściej oglądanym wideo w całej historii serwisu YouTube. Fonsi dokonał tego w rekordowym czasie siedmiu miesięcy.

Okazuje się, że popularność teledysku nagranego w Portoryko nie słabnie. Teraz hit lata przebił kolejną wielką barierę. „Despacito” osiągnęło właśnie 4 miliardy wyświetleń i pozostawiło całą konkurencję daleko w tyle. Przewaga nad „See You Again” Wiza Khalify i „Gangnam Style” PSY powiększa się każdego dnia.

Najlepsze memy z „Despacito"

„Despacito” najbardziej streamowanym utworem w historii muzyki

Stało się. Utwór Luisa Fonsiego i Daddy'ego Yankee, w którym pojawia się także Justin Bieber, to najbardziej streamowana piosenka w historii. W ciągu jedynie sześciu miesięcy „Despacito” odtworzono ponad 4,6 mld razy we wszystkich serwisach streamingowych - takich jak chociażby Spotify czy TIDAL. Wcześniejszy rekord 4,38 mld odtworzeń należał do wspomnianego już Biebera i jego słynnego hitu „Sorry” z 2015 roku.

Oktawian i „Despacito” po polsku

Zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak mogłoby brzmieć „Despacito”, gdyby był to utwór polskiego artysty? Swoją autorską wersję wakacyjnego przeboju przedstawił Oktawian. Tutaj możesz posłuchać balladowej wersji pod tytułem „Powoli”.

Pielgrzymkowa wersja „Despacito” hitem sieci

Takiej przeróbki największego hitu ostatnich lat jeszcze nie było. Wrocławscy pielgrzymi zaprezentowali niecodzienną wersję „Despacito”, która podbiła polski internet. Przeróbka spodobała się tegorocznym pielgrzymom do tego stopnia, że mnóstwo grup śpiewało ją idąc na Jasną Górę. 

RadioZET.pl/PK