Zamknij

Koncert „Artyści przeciw nienawiści”: Doda zdradza Radiu ZET szczegóły transmisji TV i lokalizacji

Redakcja
16.01.2019 16:44
Doda koncert Artyści przeciw nienawiści
fot. Damian KLAMKA/East News

Doda opowiedziała słuchaczom Radia ZET o koncercie „Artyści przeciw nienawiści”, którego jest pomysłodawcą. W trakcie środowego „Uważam ZET” artystka zdradziła nieco więcej szczegółów na temat polskich artystów biorących udział w wydarzeniu, ewentualnej transmisji telewizyjnej i lokalizacji koncertu „Artyści przeciw nienawiści”.

Doda opowiedziała na antenie Radia ZET o koncercie „Artyści przeciw nienawiści”, który zorganizuje razem z innymi polskimi artystami. Piosenkarka jest inicjatorką całej akcji. We wtorek Doda zaapelowała na Instagramie do wszystkich muzyków o stworzenie wspólnego koncertu.

Artyści przeciw nienawiści: Doda mówi o koncercie

Okazuje się, że odzew ze strony gwiazd muzyki był ogromny. W trakcie środowego „Uważam ZET” Doda przyznała, że w organizacji koncertu „Artyści przeciw nienawiści” bardzo pomagają jej m.in. Grzegorz Hyży i Patrycja Kazadi.

Szczerze mówiąc, ciężko powiedzieć, że organizuję. Po prostu wychodząc spod prysznica wpadłam na fajny pomysł, że artyści w kontrze do całego świata polityki i hejtu w necie powinni spróbować oraz stworzyć to, do czego zostali powołani. Zrealizować nasz obowiązek, czyli połączyć ludzi muzyką, fajnym przesłaniem. Być ponad podziałami. Pomyślałam: zróbmy taki koncert razem. Zgłosiło się już 90 osób — zdradza Doda i dodaje: — Uda nam się zrobić pierwszy w historii, niezależny koncert artystów dla ludzi.

Doda przyznała również, że zdaje sobie sprawę, iż jeden koncert nie jest w stanie od razu zmienić rzeczywistości.

 Zawsze będą różnice. Po tym koncercie nie będzie tak, że wszyscy będą nagle patrzeć w jednym kierunku. Każdy będzie patrzył gdzie indziej. Chodzi o to, aby stać obok siebie, patrzeć w dwie strony, ale nie popychać się — twierdzi artystka.

Artyści przeciw nienawiści: gdzie odbędzie się koncert i czy będzie transmisja TV?

Wielu internautów zastanawia się nad tym, gdzie odbędzie się koncert „Artyści przeciw nienawiści”. Doda potwierdziła, że muzycy chcieliby wystąpić w Gdańsku, którego prezydent Paweł Adamowicz został zamordowany podczas imprezy WOŚP 2019. Artystka nie wyklucza także, że jeśli nie uda się zorganizować wydarzenia w Ergo Arenie, pod uwagę będzie brany PGE Narodowy w Warszawie. Dokładna data koncertu pozostaje nieznana.

Czy koncert „Artyści przeciw nienawiści” będzie transmitowany w TV? Na ten moment nie wiadomo, ale Doda przyznała, że wszyscy artyści stawiają jeden warunek polskim telewizjom.

Albo będą nas transmitować trzy telewizje, albo żadna — mówi Doda w rozmowie z Radiem ZET i dodaje, że jest duża szansa, aby koncert pojawił się we wszystkich stacjach.

Potwierdziła także, że w koncercie „Artyści przeciw nienawiści” chcą wziąć udział m.in. Grzegorz Hyży, Patrycja Kazadi, Dawid Kwiatkowski, Ewa Farna, Margaret, Bajm, Cleo i Sarsa. Wciąż jednak czeka na odzew od Justyny Steczkowskiej i Edyty Górniak, które osobiście zaprosiła do udziału w nagraniu opublikowanym na Instagramie.

Zobacz także

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK