Koncertowy weekend w Krynicy. Zagrali Bajm z Beatą Kozidrak i Agnieszka Chylińska

30.01.2018 12:38

W ramach 4. edycji Krynica Źródłem Kultury w krynickiej Pijalni Głównej swoje koncerty dali Beata i zespół Bajm, a także Agnieszka Chylińska. Radio ZET jest wyłącznym radiowym patronem medialnym całego cyklu.

Koncertowy weekend w Krynicy. Zagrali Bajm z Beatą Kozidrak i Agnieszka Chylińska fot. Grzegorz Korzec

Dla wszystkich miłośników muzyki ostatni weekend w Krynicy na pewno nie należał do nudnych. W piątek, 26 stycznia, na scenie w Pijalni Głównej pojawiła się Beata Kozidrak z zespołem Bajm, a już dzień później ze swoim rockowym show wystąpiła Agnieszka Chylińska.

Piątkowy koncert rozpoczął kolejny półfinalista Festiwalu Supportów - 6 zespołów walczy w nim o nagrodę w wysokości 40 000 zł na nagranie płyty, realizację teledysku lub trasę. Woro&Król to grupa powstała po rozpadzie Najlepszego Przekazu W Mieście - zdobywcy 2. miejsca w finale Must Be The Music. Hip-hopowe wersy i doskonale zgrani instrumentaliści skutecznie podnieśli temperaturę w krynickiej Pijalni przed koncertem gwiazdy wieczoru.

To był pierwszy koncert Bajmu w Krynicy. Zespół w tym roku obchodzi jubileusz 40-lecia i planuje specjalną trasę po Polsce. Beata Kozidrak - wciąż w doskonałej formie - zaśpiewała największe hity z płyt Bajmu, jak i solowych albumów. Rozpoczęła od „Bingo”, by już za moment przejść do „Białej Armii”, „Dwóch serc, dwóch smutków” i „Siedzę i myślę”. Pojawiły się też „Taka Warszawa”, „Upiłam się tobą”, czy „O Tobie”. Towarzyszący wokalistce chórek również miał swoje 5 minut wykonując jeden z evergreenów r&b – „Ain’t Nobody” Chaki Khan. W repertuarze koncertu znalazły się także „Myśli i słowa”, „Co mi panie dasz” oraz utwór z filmu „W Pustyni i w puszczy”, czyli słynna „Rzeka marzeń”.

Bajm fot. Grzegorz Korzec

Dzień później - również po raz pierwszy na krynickiej scenie - pojawiła się Agnieszka Chylińska. Jej dwa ostatnie albumy zostały doskonale przyjęte przez polski rynek, ale wokalistka nie byłaby sobą, gdyby nie wróciła do pierwszego ważnego zespołu w swojej karierze - O.N.A. Na początek publiczność usłyszała „Borderline”, „Klincz” i „Królowa łez”, aby już za kilkanaście minut cofnąć się do lat 90. z utworami „Najtrudniej”, „Drzwiami” i „Znalazłam”. Doskonały kontakt Agnieszki z widownią zaprocentował przy „Kiedy powiem sobie dość”, kiedy połowę pracy wykonali fani śpiewając refreny. Chylińska bisowała grając po raz kolejny przebój „Królowa łez”.

Agnieszka fot. Grzegorz Korzec
Agnieszka 2 fot. Grzegorz Korzec

Następne koncerty w krynickiej Pijalni zagrają Kasia Kowalska (2 lutego) i Andrzej Piaseczny (3 lutego).

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl. Wejściówki na wszystkie występy można także wygrać w poniedziałkowych i wtorkowych wydaniach "Wieczoru z Radiem ZET". Słuchaj uważnie programu Marcina Wojciechowskiego i zgarniaj bilety na świetne koncerty!

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. i agencja eventowa Especto. Sponsorzy to Miasto Krynica Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów można znaleźć na krynicazrodlemkultury.pl.

Krynica fot. Grzegorz Korzec
Oceń