Zamknij

Kraków pożegnał Korę. Ludzie ułożyli wielki napis ze zniczy! [ZDJĘCIA]

Redakcja
09.08.2018 12:13
Pożegnanie Kory w Krakowie
fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER/East News

Pogrzeb Kory odbył się w środę, 8 sierpnia, w Warszawie. Symboliczne pożegnanie zorganizowano także w Krakowie, gdzie urodziła się oraz dorastała legenda Maanamu. Fani zebrali się na krakowskich Błoniach i ułożyli napis „Kora” ze zniczy. Zobaczcie zdjęcia!

Kora pożegnana w Krakowie. Ułożono napis ze zniczy ZDJĘCIA

Mieszkańcy Krakowa pożegnali w wyjątkowy sposób Korę. W środowy wieczór zorganizowano wydarzenie „Krakowski spleen”. Tłum ludzi zebrał się na krakowskich Błoniach, gdzie ułożono z zapalonych zniczy napis „KORA”. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć także muzyki Maanamu.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

Pogrzeb Kory na Powązkach w Warszawie

W środę odbył się pogrzeb Kory. Ceremonia pogrzebowa miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. W uroczystości uczestniczyły tłumy osób, w tym wielu znanych artystów. Pojawili się m.in. Janusz Panasewicz, Artur Rojek, Organek, Stan Borys czy Adam Sztaba.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. 

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK