Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kraków pożegnał Korę. Ludzie ułożyli wielki napis ze zniczy! [ZDJĘCIA]

09.08.2018 12:13
xxx zet

Pogrzeb Kory odbył się w środę, 8 sierpnia, w Warszawie. Symboliczne pożegnanie zorganizowano także w Krakowie, gdzie urodziła się oraz dorastała legenda Maanamu. Fani zebrali się na krakowskich Błoniach i ułożyli napis „Kora” ze zniczy. Zobaczcie zdjęcia!

Pożegnanie Kory w Krakowie fot. TADEUSZ KONIARZ/REPORTER/East News

Kora pożegnana w Krakowie. Ułożono napis ze zniczy ZDJĘCIA

Mieszkańcy Krakowa pożegnali w wyjątkowy sposób Korę. W środowy wieczór zorganizowano wydarzenie „Krakowski spleen”. Tłum ludzi zebrał się na krakowskich Błoniach, gdzie ułożono z zapalonych zniczy napis „KORA”. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć także muzyki Maanamu.

ZOBACZ TEŻ: Ostatnie zdjęcie Kory przed śmiercią. Opublikowała je w swoje urodziny! [FOTO]

Pogrzeb Kory na Powązkach w Warszawie

W środę odbył się pogrzeb Kory. Ceremonia pogrzebowa miała miejsce na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. W uroczystości uczestniczyły tłumy osób, w tym wielu znanych artystów. Pojawili się m.in. Janusz Panasewicz, Artur Rojek, Organek, Stan Borys czy Adam Sztaba.

Kora, czyli Olga Jackowska Sipowicz, zmarła w sobotę, 28 lipca. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 67 lat. Od lat zmagała się z chorobą nowotworową. 

W latach 1976-2008 była liderką zespołu Maanam, jednego z najważniejszych w historii polskiej muzyki. Grupa nagrała m.in. przeboje „Kocham Cię, kochanie moje”, „Cykady na Cykladach”, „Szare miraże” i „Krakowski spleen”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi