Zamknij

Kolejny mural Kory w Warszawie. Gdzie go zobaczyć? [ZDJĘCIA]

31.05.2021 10:20
Kora
fot. LESZEK RUSEK/REPORTER/East News

Kora po raz kolejny została uczczona muralem ze swoją podobizną. Tym razem praca powstała na warszawskich Bielanach. Gdzie będzie można zobaczyć dzieło?

Kora z kolejnym muralem w Warszawie. Dzieło jest już gotowe, jednak oficjalne odsłonięcie pracy odbędzie się w 70. urodziny artystki, które przypadają na dzień 8 czerwca.

Mural Kory na Bielanach już gotowy. Gdzie go umieszczono?

O wyjątkowym dziele na swoim Facebooku pisał Burmistrz Dzielnicy Bielany, Grzegorz Pietruczuk. Mężczyzna zaznaczył, że oprócz podobizny artystki, pod budynkiem zostanie posadzonych aż 320 krzewów róż, które będą idealnie pasowały do czerwonych akcentów umieszczonych na muralu.

Praca powstała przy ulicy Żeromskiego 44/50 na warszawskich Bielanach. Autorem projektu jest Tomasz Majewski - ilustrator, projektant okładek książek, który ma na koncie współprace z Newsweekiem, platformą Netflix, Canal Plus czy CD Projekt Red. Pracę zrealizowało Good Looking Studio, a mural powstał przy współpracy z bliskimi artystki oraz konserwatorami zabytków.

Mural Kory, Bielany
fot. Piotr Molecki/East News

Kora na kolejnym muralu w Warszawie. Kto jeszcze zostanie upamiętniony?

Oprócz muralu poświęconemu Korze, na budynku powstanie również podobizna innej mieszkanki Starych Bielan, aktorki Krystyny Sienkiewicz.

"Obie artystki to nasze sąsiadki ze Starych Bielan, mieszkały przy ul. Płatniczej. Pielęgnowanie pamięci o lokalnej historii jest niezwykle ważne, bo historia Bielan to również ludzie, nasi wspaniali artyści i sąsiedzi" - pisze Burmistrz Dzielnicy Bielany. Grzegorz Pietruczuk.

W Warszawie istnieje już kilka miejsc, które upamiętniają Olgę Jackowską. Mural Kory możemy podziwiać na budynku przy ulicy Nowy Świat 18/20. Praca dzięki rosnącemu naprzeciwko drzewu, zmienia wygląd w zależności od pory roku. Z kolei na ścianie domu, gdzie mieszkała Kora, jej bliscy umieścili neon z napisem "Miłość to wieczna tęsknota".