Zamknij

Kortez opublikował wzruszający klip. To część wyjątkowej kampanii! [WIDEO]

Redakcja
21.03.2018 16:27
Kortez
fot. Youtube (Kortez Oficjalny Kanał)

Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz, to jedno z największych objawień polskiej sceny muzycznej w ostatnich latach. 28-latek wydał dotąd dwa studyjne albumy, które zrobiły furorę wśród słuchaczy. Artysta dołączył ostatnio do kampanii „W rodzinie cieplej”. Promuje ją wzruszające nagranie wideo do utworu „Dla mamy”.

Kortez — Dla Mamy. Kampania „W rodzinie cieplej”

Kortez zdecydował się dołączyć do kampanii społecznej „W rodzinie cieplej” organizowanej przez Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT i Towarzystwo Nasz Dom 2018.

Utwór „Dla Mamy”, który pochodzi z debiutanckiej płyty Korteza „Bumerang”, promuje akcję mającą na celu poszukiwaniu 10 tysięcy rodzin zastępczych dla dzieci.

— Parę miesięcy temu poznałem Sylwka. Sylwek 25 lat życia poświęcił na szukanie rodzin zastępczych dla dzieci z domów dziecka. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z rozmiaru i sedna problemu. Upór, poświecenie i wiara Sylwka zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Chciałem wziąć udział w tym przedsięwzięciu — napisał Kortez.

Do piosenki „Dla Mamy” powstał specjalny teledysk. Kortez wystąpił w nim wspólnie z chłopcem, któremu udało się znaleźć rodzinę zastępczą.

— Mały bohater teledysku jest przykładem na to, że jeśli dziecko znajdzie kogoś bliskiego, kogoś z kim się zwiąże i poczuje się bezpiecznie, to ma w życiu szansę. Może uczyć się gry na pianinie, może rozwijać swoje pasje, może robić rzeczy zwykłe i niezwykłe, wtedy wszystko jest możliwe — czytamy na oficjalnej stronie internetowej akcji „W rodzinie cieplej”, gdzie można znaleźć więcej szczegółów.

Kortez: „Bumerang” i „Mój Dom”

28-letni artysta to jedno z największych objawień polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Jego debiutanckie dzieło „Bumerang”, pełne uczuć i emocji, zachwyciło tysiące Polaków, którzy tłumnie ruszyli po płytę do sklepów. Dziś Kortez może pochwalić się podwójnie platynowym albumem i wyprzedanymi koncertami na terenie całej Polski.

W listopadzie 2017 roku zaprezentował swój kolejny krążek „Mój Dom”, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS — zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w naszym kraju.

RadioZET.pl/PK