Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kortez opublikował wzruszający klip. To część wyjątkowej kampanii! [WIDEO]

21.03.2018 16:27

Kortez, a właściwie Łukasz Federkiewicz, to jedno z największych objawień polskiej sceny muzycznej w ostatnich latach. 28-latek wydał dotąd dwa studyjne albumy, które zrobiły furorę wśród słuchaczy. Artysta dołączył ostatnio do kampanii „W rodzinie cieplej”. Promuje ją wzruszające nagranie wideo do utworu „Dla mamy”.

Kortez fot. Youtube (Kortez Oficjalny Kanał)

Kortez — Dla Mamy. Kampania „W rodzinie cieplej”

Kortez zdecydował się dołączyć do kampanii społecznej „W rodzinie cieplej” organizowanej przez Ośrodek Wsparcia Rodzinnej Opieki Zastępczej PORT i Towarzystwo Nasz Dom 2018.

Utwór „Dla Mamy”, który pochodzi z debiutanckiej płyty Korteza „Bumerang”, promuje akcję mającą na celu poszukiwaniu 10 tysięcy rodzin zastępczych dla dzieci.

— Parę miesięcy temu poznałem Sylwka. Sylwek 25 lat życia poświęcił na szukanie rodzin zastępczych dla dzieci z domów dziecka. Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy z rozmiaru i sedna problemu. Upór, poświecenie i wiara Sylwka zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Chciałem wziąć udział w tym przedsięwzięciu — napisał Kortez.

Do piosenki „Dla Mamy” powstał specjalny teledysk. Kortez wystąpił w nim wspólnie z chłopcem, któremu udało się znaleźć rodzinę zastępczą.

— Mały bohater teledysku jest przykładem na to, że jeśli dziecko znajdzie kogoś bliskiego, kogoś z kim się zwiąże i poczuje się bezpiecznie, to ma w życiu szansę. Może uczyć się gry na pianinie, może rozwijać swoje pasje, może robić rzeczy zwykłe i niezwykłe, wtedy wszystko jest możliwe — czytamy na oficjalnej stronie internetowej akcji „W rodzinie cieplej”, gdzie można znaleźć więcej szczegółów.

Kortez: „Bumerang” i „Mój Dom”

28-letni artysta to jedno z największych objawień polskiej sceny muzycznej ostatnich lat. Jego debiutanckie dzieło „Bumerang”, pełne uczuć i emocji, zachwyciło tysiące Polaków, którzy tłumnie ruszyli po płytę do sklepów. Dziś Kortez może pochwalić się podwójnie platynowym albumem i wyprzedanymi koncertami na terenie całej Polski.

W listopadzie 2017 roku zaprezentował swój kolejny krążek „Mój Dom”, który zadebiutował na pierwszym miejscu listy OLiS — zestawienia najlepiej sprzedających się albumów w naszym kraju.

RadioZET.pl/PK

Oceń
Tagi