Zamknij

Nietypowy kościół w Brazylii. Modlą się tam w rytmie hard rocka i heavy metalu! [WIDEO]

Redakcja
28.11.2018 15:01
Crash Church
fot. Youtube (Pensador Independente)

W brazylijskim Sao Paolo istnieje bardzo nietypowy kościół. W jednym z tamtejszych garaży powstała ewangelicka świątynia, gdzie nabożeństwa odbywają się w rytmie rockowej muzyki. Wierni pojawiają się tam na czarno, zazwyczaj w koszulkach swoich ulubionych zespołów.

Brazylijski pastor Batista założył w Sao Paolo nietypowy ewangelicki kościół pod nazwą „Crash Church”. Zlokalizowana w ciemnym, wręcz mrocznym garażu świątynia przyciąga wiernych uwielbiających rocka.

Miejsce to różni się od normalnych kościołów tym, że duchowny stara się nauczać o wierze chrześcijańskiej wykorzystując przy tym muzykę hard rock czy heavy metal. Nie brakuje więc wielu występów na żywo, podczas których zgromadzeni krzyczą, skaczą i tańczą. Obowiązuje pełna dowolność ubioru. Wierni przychodzą tam ubrani na czarno i zakładają koszulki chociażby Metalliki czy Joy Division.

Wspominany już Batista, który był inicjatorem „Crash Church”, jest na co dzień wokalistą chrześcijańskiego deathmetalowego zespołu Antidemon. W trakcie nabożeństw zachęca wiernych do wspólnego czytania i studiowania Biblii.

Jak sam mówi, pomysł stworzenia tak niekonwencjonalnego kościoła przyszedł od samego Boga.

To część Boskiego planu, który zakłada przekraczanie granic. Wcześniej miał on bardzo zamknięty format i nie był w stanie dotrzeć do wielu różnych aspektów społeczeństwa — mówi pastor Batista.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/foxnews.com/PK