Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Wiemy, kiedy odbędą się polskie eliminacje do Eurowizji 2018!

26.01.2018 15:03

Telewizja Polska oficjalnie poinformowała o dacie Krajowych Eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji w Lizbonie. Polskie preselekcje odbędą się 3 marca o godz. 21:30.

Wiemy, kiedy odbędą się polskie eliminacje do Eurowizji 2018! fot. mat. prasowe / Facebook (Eurowizja TVP)

Konkurs Piosenki Eurowizji 2018 zbliża się wielkimi krokami. Po raz kolejny Telewizja Polska zorganizuje Krajowe Eliminacje, które wyłonią naszego reprezentanta w trakcie imprezy w Lizbonie.

Wciąż nie wiadomo dokładnie, jacy wokaliści wezmą udział w preselekcjach. Do 1 lutego trwa nabór piosenek. Co ciekawe, od tego roku chęć uczestnictwa w polskich eliminacja mogą także zgłaszać artyści zagraniczni. Swoje utwory zgłosili już na pewno m.in. Dorota Osińska, Lidia Kopania, Isabell Otrębus czy Estonka Elysa.

Nie milkną jednak głosy na temat ewentualnego udziału Michała Szpaka, Marty Gałuszewskiej, Sławomira, Gromee czy Ramony Rey.

Krajowe Eliminacje do Eurowizji 2018: TRANSMISJA

Telewizja Polska zorganizuje preselekcje 3 marca w swojej siedzibie przy ul. Woronicza. Show będzie oczywiście transmitowane na antenie TVP1. Start o godz. 21:30.

Eurowizja 2018

W 2017 roku Konkurs Piosenki Eurowizji wygrała po raz pierwszy w historii Portugalia. Salvador Sobral, zwycięzca imprezy, zaprezentował utwór „Amar Pelos Dois”, który spotkał się z wielkim entuzjazmem wielomilionowej widowni i pokonał z ogromną przewagą m.in. Bułgarię, Mołdawię, Belgię czy Szwecję.

63. edycja Eurowizji odbędzie się w portugalskiej Lizbonie. Półfinały konkursu zaplanowano na 8 i 10 maja, wielki finał natomiast zostanie zorganizowany 12 maja. Cała impreza będzie odbywać się w Altice Arena.

RadioZET.pl/PK

Oceń