Zamknij

Sylwia Grzeszczak i Kult w Krynicy [RELACJA]

Redakcja
19.02.2018 10:50
Sylwia Grzeszczak w Krynicy
fot. Grzegorz Korzec

To było przedostatnie spotkanie z muzyką w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju w ramach wydarzenia Krynica Źródłem Kultury. W piątek i sobotę fani spotkali się najpierw z Sylwią Grzeszczak, a dzień później z Kultem. Radio ZET jest wyłącznym radiowym patronem medialnym całego cyklu.

Miniony weekend to również dwa ostatnie spotkania z półfinalistami Festiwalu Supportów. Przed Sylwią Grzeszczak zagrała krakowska grupa LET - Live Electro Therapy. Kwartet złożony z doświadczonych muzyków i charyzmatycznej wokalistki - Kasi Malendy - dał doskonały koncert przed zgromadzoną w Pijalni publicznością. LET to mieszanka popu, electro i EDM-owych brzmień.

Krótko po godzinie 20:00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru. Sylwia Grzeszczak rozpoczęła swój występ od utworu ze swojej ostatniej, wydanej w 2016 r. płyty „Tamta dziewczyna”. Klimatyczne dźwięki „All for you” płynnie przeszły w jeden z największych przebojów - „Pożyczony”. Tuż po nim pojawiła się „California” i to, na co najbardziej czekała krynicka publiczność, czyli „Tamta dziewczyna”. „Jesień” i „Kiedy tylko spojrzę” dały chwilę oddechu przed optymistycznym przesłaniem „Żyj na medal”, a „Karuzela”, „Sen”, „Małe rzeczy” i „Księżniczka” zakończyły ten pełen emocji koncert.

Sylwia Grzeszczak w Krynicy
fot. Grzegorz Korzec

Sobotni koncert rozpoczęła grupa Seven on Seven. Było rockowo, mocno i dynamicznie - skład z Siemianowic Śląskich pokazał, że może być doskonałym wstępem przed pojawieniem się na scenie legendy polskiej muzyki.

Kult z całą pewnością kształtuje kolejne już pokolenie Polaków, co można było z łatwością dostrzec po przekroju wiekowym publiczności. Ponadczasowe teksty Kazika Staszewskiego i niedająca się zaszufladkować muzyka przyciąga do zespołu coraz to nowych fanów. Koncert rozpoczął się od „Kochaj mnie a będę twoja” - wykonywanego razem z Violettą Villas utworu z płyty „Tata 2”. Kolejne - „Baranek” i „Amnezja” - rozbujały publiczność Pijalni. Trwający dobrze ponad 2 godziny koncert przyniósł najbardziej znane przeboje istniejącej od 36 lat grupy - „Arahja”, „Do Ani”, „Hej czy nie wiecie”, „Piosenka młodych wioślarzy”, „Gdy nie ma dzieci”, czy „Dziewczyna bez zęba na przedzie”. Na zakończenie cała sala entuzjastycznie odśpiewała wraz z Kazikiem „Celinę”.

Kult w Krynicy
fot. Grzegorz Korzec

Ostatnie koncerty w krynickiej Pijalni zagrają Perfect (23 lutego) i Andrzej Piaseczny (24 lutego). W piątek odbędzie się również finałowy koncert Festiwalu Supportów, podczas którego poznamy zwycięzcę 3. edycji tej imprezy.

Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy Zdroju, w placówkach Empiku oraz na stronie ebilet.pl. Wejściówki na wszystkie występy można także wygrać w poniedziałkowych i wtorkowych wydaniach "Wieczoru z Radiem ZET". Słuchaj uważnie programu Marcina Wojciechowskiego i zgarniaj bilety na świetne koncerty!

Organizatorami cyklu Krynica Źródłem Kultury są Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A. i agencja eventowa Especto. Sponsorzy to Miasto Krynica Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

Więcej szczegółów można znaleźć na krynicazrodlemkultury.pl.

Kult w Krynicy
fot. Grzegorz Korzec