Krynica Źródłem Kultury: weekend pełen muzyki z Dżemem, IRA i Margaret [RELACJA, ZDJĘCIA]

04.02.2019 16:18

Trzy ostatnie koncerty w krynickiej Pijalni Głównej to dowód na prawdziwość twierdzenia, że muzyka łączy pokolenia. W piątek zagrała legenda blues-rocka - zespół Dżem, dzień później IRA, a w niedzielę na scenie pojawiła się Margaret. Radio ZET jest patronem medialnym koncertowego cyklu w Krynicy.

Krynica Źródłem Kultury: weekend pełen muzyki z Dżemem, IRA i Margaret [RELACJA, ZDJĘCIA] fot. mat. prasowe / Marcin Maj

Dżem swoją historię może liczyć w dekadach. Działa od 1973 r., a przez jego skład przewinęło się mnóstwo doskonałych muzyków - na czele z Ryszardem Riedlem, który w dużej mierze zbudował  legendę zespołu. Śląska grupa ma grono oddanych fanów, których przekrój wiekowy waha się od lat kilkunastu, aż do kategorii 60+. Widać to było doskonale w Pijalni Głównej, która tego dnia pękała w szwach. Koncert zdominowały najbardziej znane utwory, takie jak „Aleja Róż”, „List do M.”, „Paw”, „Wehikuł czasu”, czy „Człowieku co się z tobą dzieje”. Na bis nie mogło zabraknąć „Czerwonego jak cegła”, a koncert zakończył nastrojowy „Sen o Victorii”

W sobotę Pijalnia rozbrzmiała rockowymi riffami, a to za sprawą IRY. W ciągu ponad 30 lat swojego istnienia zespół nagrał 11 płyt studyjnych, supportował również takich tuzów, jak Aerosmith, czy Def Leppard. „Nie ma takiej siły, która nas rozdzieli” - to pierwsze słowa „Powtarzaj to”, którą radomska grupa rozpoczęła swój koncert. Potem pojawiły się takie hity, jak „Wybacz”, „Ona jest ze snu”, „Nadzieja”, czy „Szczęśliwego Nowego Jorku”. Nie zabrakło najstarszej piosenki „Zostań tu” i - na bis - „Bierz mnie”.

Niedziela przyniosła zdecydowane odmłodzenie publiczności. Rodzice, wraz ze swoimi nastoletnimi pociechami, dzielnie przedzierali się pod samą scenę, aby zająć jak najlepsze miejsca przed koncertem Margaret. Niewątpliwym plusem sytuacji był fakt, że gwiazda wieczoru miała do pomocy grupę kilkudziesięciu fanów, którzy śpiewali z nią wszystkie zagrane utwory. Artystka rozpoczęła od „Glorious” z ostatniej płyty „Monkey Business”, zabrzmiały również energetyczne „Heartbeat”, „In my cabana”, „Wasted”, „Thank you very much” i „Cool me down”, a także hit Eda Sheerana „Shape of you”. Koncert zakończyło zaproszenie na scenę kilkunastoletniej fanki, która wykonała jeden z utworów Margaret wraz z towarzyszącym artystce zespołem.

Koncertom towarzyszyli półfinaliści Festiwalu Supportów - Ikarus Feel i Para - oraz laureat festiwalowej edycji 2017, zespół Sonbird.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 22 lutego. Na scenie Pijalni Głównej pojawi się Lady Pank, Happysad, Ania Dąbrowska, czy Dawid Podsiadło. W najbliższy piątek 8 lutego zagra Happysad, a dzień później Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów. 11 i 12 lutego na dwóch koncertach w Pijalni Głównej zobaczymy Dawida Podsiadłę.

Bilety na wydarzenia w ramach Krynica Źródłem Kultury będzie można wygrać także na antenie Radia ZET. W każdym tygodniu od poniedziałku do czwartku nasi słuchacze będą mogli zgarnąć wejściówki na koncerty. Słuchajcie uważnie "Wieczoru z Radiem ZET"!

Daty koncertów w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury:

  • 8 lutego — Happysad
  • 9 lutego — Krzysztof Cugowski
  • 11 lutego — Dawid Podsiadło
  • 12 lutego — Dawid Podsiadło
  • 15 lutego — Lady Pank
  • 16 lutego — Andrzej Piaseczny
  • 17 lutego — Kabaret Hrabi
  • 22 lutego — Ania Dąbrowska

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń