Zamknij

Piątkowe premiery w Radiu ZET: Krzysztof Iwaneczko & Kayah, Katy Perry, Jubel

14.05.2021 12:34
Katy Perry
fot. mat. prasowe

Piątek pełen gorących premier w Radiu ZET. Usłyszycie nowe utwory Katy Perry, Jubël, Gaullina & Juliana Perretta. W piątkowym „ZET na Punkcie Muzyki” zaprezentujemy również duet Krzysztofa Iwaneczki i Kayah. Artyści pojawią się na antenie Radia ZET, gdzie opowiedzą o współpracy przy utworze „Nie dzielcie nas”.

Katy Perry – „Electric”

Katy Perry zaprezentowała nowy singiel „Electric”, który został nagrany we współpracy z Pokémon. Utwór promuje składankę „Pokémon 25: The Album”, która ukaże się jesienią 2021 roku z okazji 25. urodzin Pokémonów. W teledysku artystka wspomina początki swojej kariery.

W „Electric” Katy śpiewa o radości, która pojawia się, gdy spełniamy swoje marzenia, przy wsparciu i miłości najbliższych przyjaciół.

Podczas trasy koncertowej w Japonii odwiedziłam Pokémon Café. Dlatego udział w kampanii z okazji 25. urodzin serii, u boku takich artystów jak Post Malone i J Balvin, jest prawdziwym zaszczytem. Treść „Electric” – wytrwałość, rozpalanie wewnętrznego ognia – były wytycznymi w moim życiu. Są także adekwatne do drogi, jaką przechodzą bohaterowie serii Pokémon. Pikachu to bardziej zaawansowana forma Pichu, więc w klipie możemy oglądać młodszą wersję mnie w towarzystwe Pichu oraz mnie współcześnie z Pikachu. Oboje jesteśmy na innym etapie, jednak wciąż mamy w sobie radość – mówi Katy Perry.

Premiera „Electric” Katy Perry na antenie Radia ZET po godz. 14:00.

Jubël – „Dumb”

Zespół Jubël, który w ekspresowym tempie zdobył światowy rozgłos, wraca z nowym singlem zatytułowanym "Dumb". Do tej pory największy sukces przyniosła im ich wersja klasyka z lat 70. "Dancing in the Moonlight".

"Dumb" to następca singla "Weekend Vibe", który ustanowił standard nowego brzmienia duetu. Jak wszystkie piosenki Jubël i ta najnowsza zawiera zaraźliwy refren, wakacyjny klimat, mnóstwo energii i wspaniałą, poprawiającą nastrój melodię. Singiel zapowiada nową EP-kę duetu.

 Jesteśmy jak zespół koncertowy, z tym że z elektronicznymi elementami. Nasze piosenki przepełnione są popowym brzmieniem, ale jednocześnie są idealne do zabawy na parkiecie. Sprawdzają się zarówno w klubach, na festiwalach jak i w popowych rozgłośniach radiowych – mówi szwedzki duet Jubël, który tworzą Sebastian Atas i Victor Sjöström.

Premiera „Dumb” Jubël na antenie Radia ZET po godz. 16:00.

Gaullin & Julian Perretta – „Seven Nation Army”

Gaullin i Julian Perretta prezentują zupełnie nową wersję wielkiego hitu „Seven Nation Army” z repertuaru zespołu The White Stripes.

Gaullin to litewski producent, który nauczył się tworzyć muzykę z pomocą Lucky Luke’a i wydał swój pierwszy oficjalny projekt w 2016 roku. Jego ostatni przebój „Moonlight” – remake oryginału XXXTENTACION – był jego największym dotychczasowym sukcesem. Dziś genialny producent ma 5,4 miliona miesięcznych słuchaczy na Spotify, a jego największe fandomy znajdują się w Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Francji.

Julian Perretta miał wspaniałe początki w 2008 roku: zaczynał jako support na europejskiej trasie Amy Winehouse, po czym ewoluował z cudownego dziecka popu do entuzjasty muzyki elektronicznej poprzez inspirujące spotkania z Felixem Jaehnem, Lost Frequencies i Kygo. Ma również wielkie plany na 2021 rok – EP-kę oraz album.

Premiera „Seven Nation Army” Gaullina i Juliana Perretta na antenie Radia ZET po godz. 18:00.

ZET na Punkcie Muzyki: Krzysztof Iwaneczko i Kayah z singlem „Nie dzielcie nas”

Krzysztof Iwaneczko i Kayah zaprezentowali wspólny utwór „Nie dzielcie nas”, o którym opowiedzą w piątkowym programie „ZET na Punkcie Muzyki” już po godz. 21:00.

„Nie dzielcie nas” to opowieść o potrzebie bliskości, miłości i zrozumienia. To chęć zwrócenia uwagi, że podziały nigdy nie prowadzą do dobrych i pozytywnych rezultatów. To historia, którą każdy z nas przeżył i może się z nią utożsamić. To chęć przekazania, że warto dzielić się sercem, miłością i dobrocią, bo gdy dzielimy się tymi wartościami z innymi, mnożymy je dla świata…

Od wielu lat chciałem stworzyć utwór, który w bardzo prostej formie odda moje lęki, zwątpienie, które niekiedy mi towarzyszy i swoisty niepokój o losy świata, a co za tym idzie - losy drugiego człowieka. Tym bardziej wzruszył mnie tekst Bożeny Kraczkowskiej, kiedy odkryłem w nim prostotę, której poszukuję, szczerość wyrazu, ale także, co wydaje się najważniejsze – nadzieję – mówi Iwaneczko i dodaje: „Jestem niezwykle wzruszony, że po stronie tej idei, a przede wszystkim - tych dźwięków i emocji - stanęła Kayah - artystka, która inspiruje mnie od najmłodszych lat”.

 Jestem obserwatorką rzeczywistości. Boli mnie, gdy ludzie stają się wobec siebie wrodzy, często z lęku i braku zrozumienia, do tego jeszcze mocniej podsycanych wokół. Nie chcemy żyć w rzeczywistości pełnej podziałów, ponieważ mamy świadomość, że siła tkwi w jedności. Zarówno tej lokalnej, ale i ogólnoludzkiej – mówi Kayah o utworze.

Premiera „Nie dzielcie nas” Krzysztofa Iwaneczki i Kayah na antenie Radia ZET po godz. 21:00.

RadioZET.pl/mat.prasowe