Zamknij

Krzysztof Kownacki nie żyje. Był menadżerem Maanamu i przyjacielem Kory

18.09.2020 12:49
Kora Jackowska Maanam
fot. MICHAL KOLYGA/REPORTER/East News

Krzysztof Kownacki nie żyje. O śmierci byłego menadżera zespołu Maanam poinformowano na oficjalnym profilu Kory w mediach społecznościowych. Mężczyzna przyjaźnił się z piosenkarką.

Maanam to jeden z najsłynniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Grupa na czele z Korą Jackowską stworzyła mnóstwo kultowych przebojów, które zachwycają kolejne pokolenia słuchaczy.

W czwartek późnym wieczorem pojawiła się bardzo smutna informacja dla wszystkich fanów Maanamu i Kory. Zmarł Krzysztof Kownacki, pierwszy menadżer zespołu i wieloletni przyjaciel artystki.

Krzysztof Kownacki nie żyje. Był menadżerem Maanamu i przyjacielem Kory

Krzysztof Kownacki nie żyje. Informację o śmierci opublikowano na oficjalnym profilu Kory na Facebooku, który prowadzi Kamil Sipowicz.

Jak czytamy we wpisie, Krzysztof Kownacki był przyjacielem Kory jeszcze z czasów początku ruchu hipisowskiego w Polsce. W latach osiemdziesiątych został pierwszym menadżerem zespołu Maanam.

To właśnie on zainicjował stworzenie płyty „Bela Pupa”, którą Kora nagrała razem z grupą Pudelsi. Album ukazał się w 1988 roku i zawierał utwory z muzyką oraz tekstami artysty Piotra Marka.

Inteligentny, wrażliwy, kochał muzykę. R.I.P — czytamy we wpisie na Facebooku.

Śmierć Kory w 2018 roku

Od śmierci Kory minęły dwa lata. Legendarna wokalistka Maanamu zmarła w lipcu 2018 roku. Słynna artystka odeszła w wieku 67 lat po długiej walce z chorobą nowotworową.

Siostra Kory o ostatnich słowach artystki przed śmiercią: "Byłam przy niej"