Zamknij

Krzysztof Krawczyk: powstanie festiwal z muzyką artysty? Marek Sierocki twierdzi, że powinien

07.05.2021 10:00
Krzysztof Krawczyk
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Krzysztof Krawczyk to niezaprzeczalnie jeden z najważniejszych polskich wokalistów ostatnich dziesięcioleci. Powinien powstać festiwal upamiętniający jego postać i przeboje - taki pomysł ma Marek Sierocki. 

Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Od tamtego smutnego wydarzenia minął już przeszło miesiąc, jednak fani artysty nadal nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Muzyka kochały pokolenia, a jego słuchacze chcą dzisiaj w jak najbardziej widoczny sposób uczcić jego postać.

Krzysztof Krawczyk: będzie festiwal z muzyką artysty?

W Łodzi powstanie pomnik upamiętniający Krzysztofa Krawczyka, artyści publikują covery i wspomnienia związane z jego muzyką, a w całej Polsce możemy zobaczyć murale z podobizną wokalisty. Z kolei radni sejmiku województwa łódzkiego jednogłośnie stwierdzili, że przyznają artyście Odznakę za Zasługi dla Województwa Łódzkiego.Tym razem na pomysł oddania należytego hołdu Krawczykowi wpadł Marek Sierocki.

Znany dziennikarz muzyczny w rozmowie z "Faktem" stwierdził, że Krzysztofowi Krawczykowi należy się festiwal z jego muzyką.

"Krzysztof Krawczyk jest bardzo ważnym artystą, warto zrobić jakiś koncert czy nawet festiwal poświęcony temu wielkiemu artyście. Świadczą o tym tłumy, które codziennie przyjeżdżają na cmentarz. Programy i koncerty z udziałem Krzysztofa, które emitowała Telewizja Polska miały bardzo dużą oglądalność, więc widać, że ludzie chcą słuchać jego piosenek i go wspominać" - argumentuje Sierocki.

Krzysztof Krawczyk nie żyje. Od smutnego wydarzenia minął już miesiąc

Nie ma wątpliwości, że oddani słuchacze Krzysztofa Krawczyka nie pozwolą jego legendzie przeminąć. Podobnie jak były menadżer muzyka Andrzej Kosmala, który nie tylko pracował dla artysty, ale również był jego oddanym przyjacielem. Mężczyzna zapewniał w wywiadzie, że również po śmierci ma zamiar dbać o dobre imię i interesy wokalisty.

Zobacz też: Krzysztof Krawczyk zaczął karierę jako 14-latek. Ale wcale nie w muzyce. W tym filmie wystąpił

Krzysztof Krawczyk zmarł ze względu na szereg chorób, które dokuczały mu w ostatnich latach przed śmiercią. Pogrzeb artysty odbył się 10 kwietnia 2021 roku. Uroczystość rozpoczęła msza święta w archikatedrze łódzkiej. Wokalista został pochowany na cmentarzu w Grotnikach przy akompaniamencie orkiestry dętej.

RadioZET.pl/Fakt