Zamknij

Krzysztof Zalewski w nowym singlu "Annuszka". Teledysk wyreżyserowała Brodka [WIDEO]

Piotr Krajewski
30.07.2020 12:06
Krzysztof Zalewski
fot. Youtube

Krzysztof Zalewski zaprezentował najnowszy singiel „Annuszka”, który zapowiada jego nową płytę. Utwór promuje klimatyczny teledysk wyreżyserowany przez Monikę Brodkę i Przemka Dzienisa. W klipie u boku Zalewskiego występuje znana polska aktorka.

Krzysztof Zalewski wydał nowy singiel „Annuszka”. Piosenka to kolejna, po utworze „Tylko nocą”, zapowiadająca jego nadchodzący album.

Do nowego singla Krzysztofa Zalewskiego powstał niezwykle klimatyczny i mroczny teledysk. Co ciekawe, jedną z reżyserem klipu jest Monika Brodka.

Krzysztof Zalewski jako nastolatek. Pokazał swoje stare zdjęcie w długich włosach [FOTO]

Annuszka: Krzysztof Zalewski w teledysku Moniki Brodki do jego nowego singla

Nowy singiel Krzysztofa Zalewskiego doczekał się intrygującego teledysku w klimacie filmów Davida Lyncha. Klip został wyreżyserowany przez Monikę Brodkę i Przemka Dzienisa.

Obok Krzysztofa Zalewskiego wystąpiła w nim znana polska aktorka Agnieszka Żulewska. Para wcieliła się w postaci o imionach Johnny i Maggie.

Od dawna chciałem, żeby Brodka wyreżyserowała teledysk do mojej piosenki. Rozmawialiśmy o tym wcześniej parokrotnie, ale dopiero teraz się udało, z czego ogromnie się cieszę (…) Monika ma wielkie wyczucie wizualne, wie czego chce i potrafi to skutecznie przekazać ekipie. Duet reżyserski Brodka/Dzienis wsparła jeszcze światowej klasy operatorka - Magdalena Górka, a więc spotkał się tu prawdziwy dream team — mówi Zalewski.

O czym jest nowy singiel „Annuszka”? Artysta zdradził, że tekst utworu mówi m.in. o tym, iż uwielbiamy upiększać nasze wspomnienia.

Piosenka jest próbą odpowiedzi na pytanie, o czym bym myślał wiedząc, że zostało mi pięć minut życia. Jak poradzić sobie ze świadomością nieuchronności śmierci. Stąd „Annuszka”. W „Mistrzu i Małgorzacie”, jednej z moich ulubionych powieści, Woland mówi Berliozowi, że biegu zdarzeń nie da się odwrócić, że i tak zginie pod kołami tramwaju, bo Annuszka już kupiła olej. „Nie dość, że kupiła, ale już go nawet rozlała” — wyznaje wokalista.

Nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego. Kiedy premiera albumu?

Nowa płyta Krzysztofa Zalewskiego ukaże się 18 września. Będzie to już piąty album w karierze artysty. Ostatnie dwa, czyli „Złoto” i „Zalewski śpiewa Niemena”, cieszyły się ogromną popularnością wśród polskich słuchaczy i pokryły się odpowiednio platyną oraz złotem.

RadioZET.pl/mat.prasowe