Zamknij

Krzysztof Zalewski z pierwszym takim klipem w karierze. Artysta ostrzega przed katastrofą [WIDEO]

15.06.2021 15:00
Krzysztof Zalewski
fot. Adam Burakowski/REPORTER/East News

Krzysztof Zalewski zaprezentował teledysk do nowego singla „Na apatię”. Jak sam przyznał, to najbardziej wymagający fizycznie klip w jego karierze. Artysta kręcił zdjęcia m.in. na samym szczycie turbiny wiatrowej. W ten sposób Zalewski chce ostrzec słuchaczy przed nadchodzącą katastrofą klimatyczną i zachęcić do dbania o środowisko, dopóki jest jeszcze szansa.

Krzysztof Zalewski nie przestaje promować najnowszego albumu „Zabawa”. Po świetnie przyjętych utworach „Annuszka” i „Wszystko będzie dobrze” artysta prezentuje kolejny singiel zatytułowany „Na apatię”.

Piosenka doczekała się wyjątkowego teledysku zrealizowanego na terenie farmy wiatrowej, którym Krzysztof Zalewski chce zwrócić uwagę słuchaczy na coraz poważniejsze problemy klimatu. Nie bez przyczyny premiera klipu odbyła się dokładnie w Światowy Dzień Wiatru.

Zobacz także: Krzysztof Zalewski wraca na scenę. Ogłosił daty i miejsca letnich koncertów

Krzysztof Zalewski na turbinie wiatrowej. W nowym teledysku ostrzega przed katastrofą klimatyczną

Krzysztof Zalewski zaprezentował klip do nowego singla „Na apatię”. Praca nad teledyskiem okazała się niezwykle wymagająca – zdjęcia powstały na farmie wiatrowej w pomorskim Szymankowie, a artysta kręcił sceny na bardzo dużej wysokości. Wideo wyreżyserowane przez Adama Romanowskiego ma zwrócić uwagę na temat ekologii i pogłębiające się problemy klimatyczne.

„Na apatię” to piosenka, która szuka odpowiedzi na pytanie - jak zmierzyć się z zagrożeniami współczesnego świata. Jak poradzić sobie z wizją nadciągającej katastrofy. Jak nie zwariować w rzeczywistości, która codziennie straszy widmem apokalipsy. Autorem pięknego obrazka do utworu jest znakomity Adam Romanowski. Zdjęcia odbyły się w miejscu niezwykłym - na farmie wiatrowej. I to właśnie wiatraki, które przewijają się w teledysku są być może chociaż częściową odpowiedzią na pytanie zawarte w piosence. Może poszukiwanie sposobów na powstrzymanie katastrofy klimatycznej, na odejście od paliw kopalnych, na redukcję emisji CO2 jest dobrym kierunkiem. Jest jednym z pomysłów na nadzieję, na odwrócenie zgubnego trendu i powstrzymanie katastrofy – mówi Zalewski.

Kilka słów na temat teledysku powiedział również sam reżyser: „Zależało mi na tym, żeby w niedosłowny sposób pokazać drogę człowieka do odnalezienia wewnętrznego balansu. Krzysztof przemierza zniszczony świat, spotyka na swojej drodze wiele przeszkód, żeby w końcu osiągnąć spokój. Istotny był również kontekst natury i zniszczeń, jakich dokonuje człowiek. Mam nadzieję, że teledysk zostawi w widzu jednak nadzieję i świadomość, że możemy realnie wpływać na nasze otoczenie”.

Warto dodać, że Krzysztof Zalewski stworzył utwór „Na apatię” przy współpracy z Andrzejem Markowskim i Dawidem Podsiadło.

Krzysztof Zalewski w „ZET Akustycznie”. Zaśpiewał wielki hit Billie Eilish [WIDEO]

Krzysztof Zalewski w „ZET Akustycznie”. Specjalnie dla słuchaczy Radia ZET wokalista zaśpiewał swoje dwa hity „Kurier” i „Wszystko będzie dobrze” w zaskakujących akustycznych aranżacjach. W trakcie koncertu Zalewski zaprezentował również wyjątkowy cover wielkiego przeboju Billie Eilish „Bad Guy”. Poniżej możecie zobaczyć wideo.

Zobacz: Krzysztof Zalewski w „ZET Akustycznie”. Zaśpiewał wielki hit Billie Eilish [WIDEO]