Zamknij

Krzysztof Zalewski w kultowym MTV Unplugged. Gdzie obejrzeć wyjątkowy koncert?

15.10.2021 12:59
Krzysztof Zalewski MTV Unplugged
fot. Michał Murawski/mat. prasowe Canal +

Krzysztof Zalewski zagrał kultowy koncert MTV Unplugged i dołączył do gigantów muzyki takich jak Nirvana czy Paul McCarney. Gdzie oglądać wyjątkowe wydarzenie?

Krzysztof Zalewski jest jedną z najważniejszych postaci polskiej sceny muzycznej. MTV Unplugged to w jego przypadku fantastyczne podsumowanie dotychczasowej kariery oraz uchwycenie go wraz z zespołem w doskonałej formie. Artysta w ramach koncertu wykonał swoje największe przeboje oraz m.in. nowy singiel "Ptaki”.

Krzysztof Zalewski zagrał kultowy koncert MTV Unplugged

Koncert Zalewskiego odbył się 16 czerwca w przestrzeni warszawskiego Och-Teatru. Na scenie, razem z muzykiem pojawił się poszerzony, 8-osobowy zespół. Artysta wykonał akustyczne wersje swoich największych przebojów z ostatnich czterech albumów "Zelig”, "Złoto”, "Zalewski śpiewa Niemena” i "Zabawa”. Do tego specjalnie napisany na tę okazję utwór "Ptaki” oraz nowy cover "Romanca Cherubina”, czyli piosenkę wykonywaną oryginalnie przez Czesława Niemena i Wandę Warską na płycie "Muzyka teatralna i telewizyjna” z 1971 roku.

Zgodnie z tradycją MTV Unplugged, pojawili się także goście specjalni, jak Justyna Święs i Kuba Karaś (The Dumplings) oraz Natalia i Paulina Przybysz.

Piękna scenografia autorstwa Anny Szczęsny stworzyła unikalny klimat, jak ze snu. Elementy rodem z upalnej Arizony – agawy, wulkany czy wielkie słońce zmieniające się w księżyc. Dzięki tej scenografii, w połączeniu ze światłem, koncert był pełnym dniem od świtu do zachodu, a każdy utwór "dział się” o innej porze. Reżyser koncertu to Piotr Onopa, twórca m.in. teledysku do "Miłość miłość” Zalewskiego.

Krzysztof Zalewski MTV Unplugged. Gdzie oglądać?

Krzysztof Zalewski o wyjątkowym przedsięwzięciu mówi słowami:

W jaki sposób odróżnić nasz unplugged od dziesiątków znakomitych poprzedników? Otóż najlepiej napisać nową piosenkę specjalnie na tę okoliczność. Przed Wami: „Ptaki” - numer o tym, że kiedy wzniesiemy się wysoko (jak ptaki) i nabierzemy odpowiedniego dystansu, wszystko to, co nas dzieli, wszystkie mury między nami przestają istnieć. Coś pozytywnego na jesienną słotę.

Reżyser Piotr Onopa dodaje:

To Mars czy Arizona? Tego do końca nie wiadomo… zależało nam po prostu na stworzeniu magicznego świata, w którym "odłączone od prądu” piosenki Krzyśka zyskają nowy wymiar. Zmieniające barwy Słońce w centralnej części sceny, to nie przypadek. Ten świat, rządził się bowiem regułami Układu Słonecznego - z główną gwiazdą, wokół której krążą inne planety. Gości nie brakowało (…), a atmosfera była gorąca.

Koncert będzie można obejrzeć w całości już 16 października w serwisie CANAL+ online oraz na antenie CANAL+ PREMIUM. 23 listopada ukaże się album "MTV Unplugged” z dźwiękowym zapisem tego wyjątkowego wieczoru. Koncert MTV Unplugged Krzysztofa Zalewskiego powstał przy współpracy ViacomCBS z CANAL+.

MTV Unplugged to kultowy format akustycznych koncertów, który swój początek miał w 1989 roku. Wśród legendarnych artystów, którzy zagrali "bez prądu” są Eric Clapton, Paul McCartney, Nirvana, Pearl Jam czy Oasis. W Polsce udział w projekcie wzięli m.in. Kayah, zespoły Hey i Wilki, Brodka oraz Natalia Przybysz. W tym roku do tego wyjątkowego grona dołączył Krzysztof Zalewski.