Zamknij

Kult z mocnym klipem do utworu "Wiara". Muzycy uderzyli w kler: "Facet w sukience, co kocha dzieci?"

14.06.2021 13:48
Kult
fot. Andrzej Wasilkiewicz/REPORTER/East News

Kult opublikował klip do utworu "Wiara". Muzycy po raz kolejny w swojej twórczości w kontrowersyjny sposób komentują polską rzeczywistość. Tym razem artyści uderzyli w kler.

Kult 28 maja 2021 roku nagrał kolejny album studyjny. Tego dnia ukazała się "Ostatnia płyta" zespołu, która wbrew tytułowi nie oznacza końca kariery grupy. Muzycy kolejny raz podjęli się próby skomentowania w swojej twórczości sytuacji społecznej i politycznej w naszym kraju.

Kult z klipem do utworu "Wiara" [WIDEO]

Kult opublikował pierwszy singiel ze swojej najnowszej płyty. Utwór "Wiara" jest zapowiadany jako jeden z najodważniejszych w dyskografii kapeli. Piosenkę muzycy zobrazowali czarno-białym klipem, w którym artyści prezentują i krytykują zachowania kleru.

W teledysku podmiotem lirycznym, który z agresją wypluwa z siebie mocne słowa, jest ksiądz. Kapłan kieruje tekst piosenki do wiernych prosto z ołtarza.

Kontrastem do zwrotek jest delikatny refren o wierze, miłości i nadziei. Powtarzający się fragment śpiewany przez Kazika zwraca uwagę, że to nie przekaz Listu do Koryntian jest problemem Kościoła, a jego interpretacja.

Kult śpiewa o pedofilii w Kościele katolickim w najnowszym singlu "Wiara"

W tekście padają mocne słowa, które odnoszą się do pedofilii wśród księży.

Facet w sukience, co kocha dzieci?
Niejedna głowa za to poleci

Za zdjęcia do klipu odpowiada Kuba Jędrzejewski z createfilms, produkcją zajęli się Daria Sameluk, Ewelina Szczepanik i Arek Szymański. Mocne słowa do utworu napisał lider Kultu, Kazik Staszewski.

Teledysk możecie obejrzeć poniżej: