Zamknij

Kultowa seria MTV Unplugged powraca. Shawn Mendes kolejną gwiazdą koncertów „bez prądu”!

Redakcja
21.08.2017 12:01
Kultowa seria MTV Unplugged powraca. Shawn Mendes kolejną gwiazdą koncertów „bez prądu”!
fot. Paul A. Hebert/Press Line/Splash/EAST NEWS

Wiele występów w ramach MTV Unplugged zapisało się na zawsze w historii muzyki. Mogliśmy podziwiać akustyczne koncerty m.in. Mariah Carey, Nirvany, Erica Claptona czy Shakiry. Mamy świetną wiadomość dla tysięcy fanów słynnych występów „bez prądu”. Seria koncertowa, której początki sięgają 1989 roku, powróci jesienią na antenę. Jako pierwszy wystąpi Shawn Mendes, jeden z najpopularniejszych piosenkarzy młodego pokolenia.

Jak podaje portal Variety, emisję odcinka z udziałem 19-letniego Kanadyjczyka zaplanowano na 8 września. Koncert zostanie nagrany w jednym z teatrów w Los Angeles. Mendes powiedział dziennikarzom, że zgodził się na udział po zobaczeniu koncertu Pearl Jam w ramach MTV Unplugged z 1992 roku. „Chodziło wtedy tylko o muzykę” – dodał młody artysta.

Kanadyjczyk zaczął zyskiwać popularność w 2013 roku, kiedy dzielił się swoimi coverami w internecie. Kilka miesięcy później udało mu się podpisać kontrakt płytowy z Island Records, jedną z największych wytwórni na świecie. Wydał dotąd dwa studyjne albumy, a słuchacze Radia ZET znają już dobrze jego utwory „Treat Your Better”, „Stitches” i „I Know What You Did Last Summer”, który nagrał razem z Camilą Cabello – byłą członkinią girlsbandu Fifth Harmony.

Legendarni muzycy i MTV Unplugged

Koncerty wyłącznie przy akompaniamencie instrumentów akustycznych stały się swego czasu niezwykle popularne wśród znanych artystów. W słynnej serii wzięli udział m.in. Mariah Carey, Eric Clapton, Shakira, The Eagles, Rod Steward, Tony Bennett czy Alicia Keys. Jednym z najsłynniejszych momentów MTV Unplugged był koncert zespołu Nirvana, nagrany na kilka miesięcy przed samobójstwem Kurta Cobaina.

MTV Unplugged było regularnie transmitowane w amerykańskiej telewizji do 1999 roku, później kolejne odcinki pojawiały się jedynie od czasu do czasu. Seria występów „bez prądu” dotarła także do Polski. Akustyczne koncerty zaprezentowali kilka lat temu m.in. Kayah, HEY, Wilki, O.S.T.R. czy Kult.

RadioZET.pl/Variery/Billboard/PK