Zamknij

Kwiat Jabłoni i ich "Przezroczysty świat". Takiego teledysku w Polsce jeszcze nie było [WIDEO]

14.05.2021 16:06
Kwiat Jabłoni
fot. mat. prasowe / Damién Niemczal

Kwiat Jabłoni zaprezentowali teledysk do najnowszego singla „Przezroczysty świat”, który promuje ich złotą już płytę „Mogło być nic”. Nie jest to jednak typowy muzyczny klip. Zespół postanowił przeprowadzić spontaniczny eksperyment społeczny w centrum Poznania i stworzył wideo bez konkretnego scenariusza, które opiera się tylko i wyłącznie na reakcjach ludzi.

Kwiat Jabłoni to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Muzyka warszawskiej grupy, która łączy w sobie pop i folk, zachwyciła słuchaczy. Ich dwie płyty osiągnęły niebywały sukces i sprzedały się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy.

Kasia i Jacek Sienkiewiczowie zaprezentowali właśnie oficjalny teledysk do kolejnego singla z albumu „Mogło być nic”. Utwór „Przezroczysty świat” posłużył grupie do przeprowadzenia eksperymentu społecznego w Poznaniu. Kwiat Jabłoni stworzył teledysk oparty na spontanicznych reakcjach ludzi.

Zobacz także:  Rozen wydał debiutancką płytę. Ich folk zrobi furorę jak muzyka Kwiatu Jabłoni? [WIDEO]

Kwiat Jabłoni – „Przezroczysty świat”. Teledysk jako eksperyment społeczny

Kwiat Jabłoni postanowili stworzyć teledysk bez konkretnego scenariusza. Zespół postawił pod Teatrem Polskim w Poznaniu przezroczysty kontener, aranżując go na intymny i wypełniony ulubionymi przedmiotami pokój. Muzycy weszli do środka wieczorem i czekali jak całą sytuację zareagują ludzie.

Obecność szyby pomiędzy artystami a publicznością ma przypominać m.in. o trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Kwiat Jabłoni także wyjątkowo mocno odczuł skutki koronawirusa – zespół musiał odwołać trasę koncertową, w której trakcie miał po raz pierwszy zaprezentować na żywo płytę „Mogło być nic”.

Kasia i Jacek z Kwiatu Jabłoni o teledysku do singla „Przezroczysty świat”

Kwiat Jabłoni przyznaje, że chcieli, aby ich najnowszy teledysk przypominał reportaż. Jak sami przyznali, nie wiedzieli, jaki będzie efekt końcowy i czy ich eksperyment się uda.

Weszliśmy do przeszklonego pokoju ustawionego w samym sercu Poznania i przez godzinę patrzyliśmy na ludzi zatrzymujących się obok nas. Ciekawe było dla nas nie tylko to, jak ludzie próbowali się z nami komunikować, ale również jak my sami staraliśmy się odnaleźć w tej sytuacji. W krótkim czasie nauczyliśmy się sporo o nas samych. Mimo barier - szyby, masek na twarzach i zatyczek w naszych uszach udało się nam wszystkim na chwilę zbudować poczucie wspólnoty – mówią Kasia i Jacek.

Zobacz także

Muzycy przyznają, że nie chodziło im tylko o nawiązanie do pandemii koronawirusa. Poprzez teledysk do „Przezroczystego świata” chcą także zwrócić uwagę słuchaczy na problem nadmiernego korzystania z mediów społecznościowych.

Coraz głębsze zanurzenie w świecie social mediów - nie chodzi nam tylko o pandemię - trochę odzwyczaiło nas od patrzenia w oczy, patrzenia w twarz obcemu człowiekowi... Podczas kręcenia teledysku przekonaliśmy się, że taki kontakt jest dla nas zupełnie naturalny, o ile zdołamy się na niego otworzyć. Brakowało nam tego – dodaje Kwiat Jabłoni.

Zespół ma wyjątkowe plany na najbliższe miesiące. Jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, do połowy września Kwiat Jabłoni zagra blisko 50 koncertów plenerowych w całej Polsce.

Kwiat Jabłoni
fot. mat. prasowe / Damién Niemczal

RadioZET.pl/mat.prasowe