Zamknij

Kwiat Jabłoni nagrał utwór z Julią Pietruchą. Powtórzy sukces "Wodymidaj"? [WIDEO]

23.07.2021 09:33
Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha
fot. Materiały prasowe/Agora

Kwiat Jabłoni zaprezentował kolejny singiel z najnowszej płyty "Mogło być nic". Tym razem muzycy zaprosili do współpracy jedną z ulubionych artystek - Julię Pietruchę. Nagrali wspólnie utwór "Drogi proste".

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. “Niemożliwe” z 2019 roku bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło “Mogło być nic” zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po miesiącu pokryło się złotem.

Kwiat Jabłoni i Julia Pietrucha w utworze "Drogi proste"

Muzycy dali się poznać szerszej publiczności za sprawą singla "Dziś późno pójdę spać”, który do tej pory w serwisie YouTube został wyświetlony ponad 29 milionów razy. Tym razem zaprezentowali utwór z Julią Pietruchą.

To czwarty singiel z najnowszej płyty grupy "Mogło być nic" Do nagrania nowej wersji “Dróg prostych” Kasia i Jacek zaprosili jedną ze swoich ulubionych polskich artystek oraz muzyków związanych z zespołem Kraków Street Band.

To nie pierwszy eksperyment muzyczny tego typu w wykonaniu Kwiatu Jabłoni. W 2020 roku zespół zaprosił do współpracy Ralpha Kaminskiego. Ich wspólna wersja “Wodymidaj” do tej pory została wyświetlona ponad 11 milionów razy.

Kwiat Jabłoni nagrał utwór z Julią Pietruchą

Teledysk do "Dróg prostych" z Julią Pietruchą możecie zobaczyć poniżej:

Kasia i Jacek, do tej pory, zagrali ponad 150 koncertów. Wyprzedali największe i najbardziej prestiżowe polskie sceny. Kwiat Jabłoni wystąpił między innymi na Open’er Festival, Spring Break Festival czy Pol’and’rock Festival, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Debiutujący zespół pod Małą Sceną zgromadził kilkadziesiąt tysięcy uczestników. Kwiat Jabłoni otrzymał Złotego Bączka – nagrodę publiczności dla najlepszego zespołu 25. edycji Pol’and’Rock Festival.