Zamknij

LP pełna ciekawostek. Pomogła stworzyć słynny hit Rihanny!

Redakcja
07.12.2018 14:07
LP
fot. mat. prasowe

Niezwykle popularna w Polsce LP właśnie wydała swoją nową płytę „Heart To Mouth”. Być może wciąż wiele osób nie wie, że Amerykanka pomagała stworzyć utwory wielu znanych gwiazd muzyki. Okazuje się, że była zaangażowana w tworzenie jednego z przebojów Rihanny.

Twórczość LP cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem, co pokazuje chociażby sukces singla i płyty „Lost on You”.

Okazuje się, że od wielu lat Amerykanka chętnie pomaga również innym artystom. Jest współautorką utworów wielu znanych gwiazd, m.in. Backstreet Boys, Cher, Rity Ory, Christiny Aguilery czy Rihanny.

Zobacz także

To właśnie Rihannie pomogła stworzyć jeden z jej największych przebojów z czasów ery multiplatynowego albumu „Loud”, który miał premierę w 2010 roku. LP jest współautorką tekstu hitu „Cheers (Drink to That)”. Piosenka cieszyła się dużą popularnością w wielu krajach. Pokryła się wielokrotną platyną w Stanach Zjednoczonych i Australii, a oficjalny klip obejrzano niemal 150 milionów razy w serwisie YouTube.

Nowa płyta LP

7 grudnia ukazał się nowy album LP zatytułowany „Heart To Mouth”. Jak mówi sama Amerykanka, piąta płyta to najbardziej osobiste dzieło w jej całej karierze. Promują ją single „Girls Go Wild”, „Recovery” i najnowszy „When I'm Over You”.

Wiele nauczyłam się przez ostatnie lata i wreszcie czuję, że w swojej twórczości portretuję prawdziwą siebie. Czuję olbrzymią wolność. Nie muszę pytać nikogo o pozwolenie. Jestem sobą i mam bardzo dużo rzeczy do opowiedzenia. Nikt z nas nie prześlizguje się przez życie bez szwanku, ale przynajmniej mogę pisać piosenki o moich doświadczeniach — mówi LP.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK