Zamknij

Polska artystka na nowojorskim Times Square. Kim jest LUNA?

04.05.2021 15:11
Luna
fot. Universal Music Polska/materiały prasowe

Luna to polska wokalistka, która trafiła ze swoim singlem na nowojorski Times Square. Artystce udało się to dzięki akcji EQUAL zorganizowanej przez platformę streamingowa Spotify.

Luna pojawiła się w kampanii digitalowej na Times Square w gronie piosenkarek z całego świata, biorących udział w nowym programie Spotify. Platforma uruchomiła EQUAL czyli akcję stwarzającą nowe możliwości dla artystek.

Luna: polska artystka na Times Square

Spotify zwiększa swoje zaangażowanie na rzecz kobiet w muzyce. Globalna inicjatywa EQUAL zaprezentowana w Dzień Kobiet, poszerza się o EQUAL Music Program, którego celem jest wsparcie utalentowanych artystek w branży muzycznej.

Wpływ artystek na sukces zarówno platformy Spotify, jak i całej branży muzycznej jest nieoceniony. Jednocześnie kobiety stanowią jedynie 1/5 wszystkich twórców obecnych na listach przebojów. Spotify chce to zmienić.

W grupie artystek wybranych przez Spotify do zainaugurowania programu EQUAL pojawiła się między innymi Luna, której singiel "Blind" trafił na nowojorski Times Square.

"Magia jest wokół nas i każdy może ją poczuć! EQUAL to niezwykłe wydarzenie, które każdej z nas pozwala poczuć się wyjątkowo. Idealny moment na to, by pokazać, jak jesteśmy różne i jaką razem mamy siłę. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę reprezentować polskie artystki w tak ważnej akcji. Polska ma twarz kobiety i to jest piękne" - opowiada o akcji Luna.

W projekcie EQUAL poza Luną Polskę reprezentuje także Monika Brodka.

Luna. Kim jest artystka?

Luna to wokalistka, którą szybko nazwano fenomenem polskiej muzyki alternatywnej. Zanim dorobiła się tajemniczego pseudonimu, występowała pod własnym imieniem i nazwiskiem - Ola Wielgomas. W 2020 roku zaprezentowała singiel "Luna" i pokazała słuchaczom całkiem nowe oblicze.

Aktualnie artystka określa swoją muzykę mianem "kosmicznego popu". Również jej pseudonim czerpie z inspiracji kosmosem i jego wpływem na nasze życie. Artystka w rozmowie z K-Mag przyznała, że nazwa jej alter ego ma również związek z lunatykowaniem, którego doświadcza wokalistka.

Nagranie z Times Square możecie zobaczyć poniżej:

Zobacz też:  Beata Kozidrak zaprezentowała nowy singiel. "Gambit" zapowiada płytę artystki