Zamknij

Zespół Lady Antebellum zmienia nazwę. Z powodu skojarzeń z niewolnictwem

15.06.2020 12:22
Lady Antebellum zmienia nazwę na Lady A z powodu skojarzeń z niewolnictwem
fot. FaceToFace/REPORTER/East News

Zespół Lady Antebellum zmienił nazwę na Lady A. Popularna amerykańska grupa, która zasłynęła z wielkiego hitu „Need You Now”, poinformowała niespodziewanie, że wprowadzają zmiany w swojej oryginalnej nazwie. Muzycy zdradzili, dlaczego podjęli taką decyzję.

Lady Antebellum to jeden z najpopularniejszych amerykańskich zespołów country ostatnich lat. Muzyka grupy zrobiła furorę nie tylko wśród fanów gatunku, ale również zachwyciła słuchaczy z całego świata.

Wszystko za sprawą przeboju „Need You Now”, który Lady Antebellum wydali w 2009 roku. Piosenka stała się wielkim hitem w wielu krajach oraz zgarnęła aż cztery prestiżowe nagrody Grammy. W ostatnich dniach amerykański zespół zaskoczył fanów i poinformował, że zmienia nazwę.

Zespół Lady Antebellum zmienia nazwę na Lady A

Zespół Lady Antebellum zmienia nazwę na Lady A. Popularna formacja potwierdziła, że wprowadzają zmiany w oryginalnej nazwie.

Okazuje się, że ich decyzja ma związek z ostatnimi wydarzeniami w Stanach Zjednoczonych i ruchem Black Lives Matter. Zespół zauważył, że nazwa Lady Antebellum może budzić negatywne konotacje oraz kojarzyć się z niewolnictwem. Słowo „antebellum” oznacza „przedwojenny” i odnosi się do czasów wojny secesyjnej. To także nazwa stylu architektonicznego, który był typowy dla południa Stanów Zjednoczonych w XIX wieku.

Żałujemy i wstydzimy się, że nie wzięliśmy wcześniej pod uwagę skojarzeń, które budzi to słowo odnoszące się do wydarzeń przed wojną secesyjną i historii niewolnictwa. Bardzo nam przykro, jeśli zraniliśmy tym kogoś. Powodowanie bólu nie było nigdy naszą intencją — czytamy w oświadczeniu zespołu.

Grupa Lady Antebellum, a od teraz Lady A, ma na swoim koncie osiem albumów studyjnych, które rozeszły się w ponad 10 milionów egzemplarzy w Stanach Zjednoczonych. Zespół zdobył aż siedem nagród Grammy.

RadioZET.pl/insider.com