„Bad Romance” Lady Gagi najlepszym teledyskiem XXI wieku

26.07.2018 14:47

Teledyski wciąż są w modzie. Choć jeszcze niedawno wróżono im rychły koniec, wideoklipy nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem i często są jednym z najlepszych sposób na promocję muzyki. Prestiżowy magazyn „Billboard” stworzył listę najlepszych klipów XXI wieku. Zwycięzcą okazał się teledysk Lady Gagi do przeboju „Bad Romance”.

Lady Gaga fot. Youtube (Lady Gaga)

Najlepszy teledysk XXI wieku: Lady Gaga — Bad Romance

Magazyn „Billboard” przygotował listę 100 najlepszych teledysków XXI wieku. Mimo że świat muzyki zmienia się w zawrotnym tempie, rola muzycznego wideo wciąż jest niezwykle duża. Nadal wiele klipów wpływa na popkulturę, wywołuje reakcje opinii publicznej i jest efektywnym narzędziem promocji dla wykonawcy.

W zestawieniu najlepszych teledysków XXI wieku pisma „Billboard” królują przede wszystkim dzieła popowych i hip-hopowych artystów. Krytycy muzyczni zdecydowali jednak, że najlepszym klipem ostatnich 18 lat jest wideo do „Bad Romance”, wielkiego hitu Lady Gagi z 2009 roku i jednego z najlepiej sprzedających się singli w historii. W teledysku, nakręconym przez Francisa Lawrence’a, możemy podziwiać piosenkarkę w różnych, niekiedy też przerażający odsłonach.

Teledysk Lady Gagi wywołał niemałe poruszenie i był szeroko komentowany w muzycznych mediach. Wywarł ogromne wrażenie także na krytykach. W 2011 roku klip został nagrodzony prestiżową statuetką Grammy, pokonując m.in. „Love the Way You Lie” Eminema i Rihanny. Dziś „Bad Romance” może pochwalić się niemal miliardem wyświetleń w serwisie YouTube.

Zagłosuj

Czy wideo do "Bad Romance" to najlepszy teledysk XXI wieku?

10 najlepszych teledysków XXI wieku według Billboard

  1. Lady Gaga — Bad Romance
  2. Missy Elliott — Work It
  3. D'Angelo — Untitled (How Does It Feel?)
  4. Beyoncé — Formation
  5. OutKast — Hey Ya!
  6. Rihanna & Calvin Harris — We Found Love
  7. Britney Spears — Toxic
  8. Beyoncé — Single Ladies (Put a Ring on It)
  9. Fatboy Slim — Weapon of Choice
  10. Childish Gambino — This Is America

Pełne zestawienie najlepszych teledysków XXI wieku można znaleźć na stronie magazynu „Billboard”.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/billboard.com/PK

Oceń
Tagi