Zamknij

Lady Gaga przyznała, że cierpi na bardzo rzadką chorobę! Czym jest fibromialgia?

Redakcja
12.09.2017 14:59
Lady Gaga przyznała, że cierpi na bardzo rzadką chorobę! Czym jest fibromialgia?
fot. AFP/EAST NEWS

Amerykańska gwiazda potwierdziła, że zmaga się z bardzo rzadkim schorzeniem. Zapowiedziała także dłuższą przerwę od muzyki. W jednym z ostatnich wywiadów Lady Gaga przyznała, że potrzebuje więcej czasu dla siebie i musi zwyczajnie zwolnić.

Lady Gaga jest w trakcie swojej światowej trasy koncertowej promującej najnowszy album „Joanne”, który pojawił się w sklepach w październiku 2016 roku. Brzmienie płyty zaskoczyło niejednego fana amerykańskiej gwiazdy. Piosenkarka zrezygnowała z electro popu i pokazała swoje nieco inne oblicze. Jej nowe utwory to mieszanka soft rocka, country, folku oraz americany.

Ostatnie intensywne miesiące okazały się dla artystki naprawdę wyczerpujące. Kolejny krążek, występ podczas tegorocznego Super Bowl Halftime Show, rola w filmie „Narodziny gwiazdy”, a teraz duża trasa koncertowa, która ominie jednak Polskę.

Przerwa od muzyki i walka z chorobą

Amerykanka podjęła w końcu ważną decyzję i zapowiedziała dłuższą przerwę od muzyki oraz całego przemysłu rozrywkowego. Lady Gaga zniknie na jakiś czas tuż po zakończeniu światowego tournée. Ostatni koncert odbędzie się 18 grudnia w kalifornijskim Inglewood.

Gwiazda przyznała w poście na swoim Twitterze, że zmaga się z tzw. fibromialgią, czyli bardzo rzadką oraz przewlekłą chorobą reumatyczną tkanek miękkich. Objawia się ona przede wszystkim silnym i długotrwałym bólem wielu części ciała. Chorym na to schorzenie doskwiera także m.in. zmęczenie, niepokój czy zaburzenia koncentracji. 

Zagłosuj

Twój ulubiony przebój Lady Gagi to:

Liczba głosów:

Premiera nowego filmu dokumentalnego

Już 22 września odbędzie się światowa premiera dokumentu „Gaga: Five Foot Two”. Kamera towarzyszyła artystce przez kilka miesięcy. Film będzie prezentował codzienne życie Lady Gagi, kulisy jej pracy zawodowej, spotkania z innymi gwiazdami, a także ciężkie chwile w trakcie choroby. Piosenkarka ma nadzieję, że film dokumentalny pomoże widzom przybliżyć i zrozumieć temat fibromialgii, a także połączyć osoby cierpiące na to rzadkie schorzenie.

W dniu premiery film pojawi się na platformie Netflix.

RadioZET.pl/billboard.com/medonet.pl/PK