Zamknij

Lady Gaga przyznała, że zmagała się z myślami samobójczymi

Redakcja
13.11.2018 16:22
Lady Gaga
fot. Rex Features/East News

Lady Gaga pojawiła się na gali fundacji SAG-AFTRA w Beverly Hills. Piosenkarka wygłosiła tam ponad 23-minutową przemowę, w której nawiązała do ogromnych problemów psychicznych u wielu młodych ludzi. Przyznała także, że sama miała myśli samobójcze.

Lady Gaga myślała o samobójstwie

Lady Gaga była jedną z gwiazd tegorocznej gali fundacji SAG-AFTRA w Beverly Hills. Artystka została uhonorowana za swoją działalność charytatywną.

32-letnia piosenkarka przygotowała 23-minutową przemowę. Jak sama przyznała, pracowała nad nią ponad 3 godziny. W swoim przemówieniu zdecydowała się poruszyć kwestię poważnych problemów psychicznych u młodych ludzi.

Tracimy pokolenie młodych ludzi, którzy nie wierzą, że ich głosy są warte usłyszenia. Że ich ból kiedyś się skończy. Że ich wkład nie jest wystarczająco cenny, aby móc wpłynąć na społeczeństwo i kulturę. Przykro mi to mówić, ale jesteśmy w trakcie globalnego kryzysu psychicznego. Dzisiaj jedna na cztery osoby zmaga się z problemami psychicznymi. Jestem jedną z nich — powiedziała Lady Gaga i zachęciła wszystkich do głośnego mówienia o zaburzeniach umysłowych.

Zobacz także

Artystka przyznała, że przez wiele lat kariery zmagały się z kłopotami natury psychicznej. Nie potrafiła odmawiać i zgadzała się na kolejne propozycje zawodowe, co koniec końców doprowadziło ją do bardzo złego stanu.

Zaczęłam zauważać, że wpatrywałam się w przestrzeń i traciłam przytomność na kilka sekund lub minut. Widziałam przebłyski rzeczy, które dręczyły mnie, a które spychałam w głąb mojej głowy, myśląc, że zajmę się nimi później — stwierdziła.

Lady Gaga potwierdziła też, że zmagała się z dysocjacją, zespołem stresu pourazowego, fibromialgią, atakami paniki i niebezpiecznymi stanami mentalnymi, w trakcie których pojawiły się u niej zachowania masochistyczne i myśli samobójcze.

Lady Gaga w filmie Narodziny gwiazdy

30 listopada do polskich kin trafił film „Narodziny gwiazdy”, w którym w głównych rolach zobaczymy Lady Gagę i Bradleya Coopera.

Film opowiada historię gwiazdora muzyki country Jacksona Maine’a (Bradley Cooper), który odkrywa utalentowaną Ally (Lady Gaga). Rozpoczynają muzyczną współpracę, a między parą wybucha romans. W końcu kariera młodej artystki zaczyna przyćmiewać twórczość mentora i pojawiają się problemy.

Rola Lady Gagi została świetnie przyjęta przez krytyków filmowych. Piosenkarka jest wymieniana w gronie faworytek do prestiżowego Oscara.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/hollywoodreporter.com/PK