Zamknij

Lady Gaga o mięsnej sukience. Gwiazda ujawniła, dlaczego ubrała się w mięso

Piotr Krajewski
18.09.2019 13:30
Lady Gaga o mięsnej sukience na MTV VMA 2010 ujawniła dlaczego ubrała się w mięso
fot. Ann Porter/ Broadimage/EAST NEWS, Joseph Gotfriedy/ Broadimage/EAST NEWS

Lady Gaga zszokowała cały świat kreacją, którą założyła w 2010 roku. Piosenkarka pojawiła się na gali MTV VMA w sukience z mięsa, co wywołało międzynarodowy skandal. Niemal 10 lat później artystka Lady Gaga postanowiła zdradzić w jednym z wywiadów, dlaczego ubrała się w mięso.

Lady Gaga w mięsnej sukience. Gwiazda zdradziła, dlaczego ubrała się w mięso

Lady Gaga na początku swojej kariery uwielbiała kontrowersje. Jednym z jej najbardziej szokujących momentów była gala MTV VMA 2010, na której gwiazda pojawiła się w sukience z mięsa.

Słynny już dziś strój wywołał ogromny skandal i był szeroko komentowany przed media na całym świecie. Lady Gaga miała na sobie nie tylko sukienkę, ale także mięsne buty. Cała kreacja była wykonana z mieszanki wołowiny argentyńskiej. Co ciekawe, po zakończonej gali szokujący ciuch nie został wyrzucony, tylko trafił na wystawę do jednego z amerykańskich muzeów.

>> Lady Gaga przesadziła? Pocałowała żonatego muzyka na oczach jego żony [WIDEO]

W jednym z najnowszych wywiadów Lady Gaga postanowiła nawiązać do kontrowersyjnej sukienki i zdradziła, dlaczego zdecydowała się ubrać w mięso. Okazuje się, że artystka chciała w ten sposób zaprotestować wobec obowiązującej wówczas zasady „Don't ask, don't tell”, czyli „Nie pytaj, nie mów”. Zgodnie z nią osoby homoseksualne i biseksualne nie mogły służyć w armii. 

Poszłam na rozdanie nagród razem z ludźmi, którzy zostali wykluczeni z wojska, ponieważ ujawnili swoją orientację seksualną lub zostali zdemaskowani. Ubrałam się w mięso, bo chciałam pokazać, że wszyscy jesteśmy tacy sami — powiedziała Lady Gaga dla „Allure”.

RadioZET.pl/allure.com/PK