Zamknij

Lady Gaga przekłada wszystkie koncerty w Europie z powodu choroby

Redakcja
18.09.2017 12:32
Lady Gaga koncerty 2017
fot. Michael Hurcomb/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Europejska trasa koncertowa Lady Gagi "Joanne World Tour" przełożona. Artystka poinformowała fanów, że koncerty w Europie odbędą się w innym terminie, kiedy stan zdrowia artystki ulegnie poprawie.

Lady Gaga postanowiła skupić się na swoim zdrowiu. Niedawno gwiazda przyznała, że cierpi na bardzo rzadką chorobę, przez którą stale odczuwa ból. Postanowiła poddać się intensywnemu leczeniu, w związku z czym zmuszona była odwołać europejską część trasy koncertowej "Joanne World Tour". Koncerty Lady Gagi w Europie, które rozpocząć się miały 21 września w Barcelonie i zakończyć się po sześciu tygodniach - 28 października w Kolonii, przełożone zostały na początek 2018 roku.

Dla wielu polskich fanów to przykra wiadomość, choć koncertu gwiazdy w Polsce nie było w planach. Ci, którzy kupili wejściówki na występy za granicą są niepocieszeni. Organizatorzy trasy, Live Nation, apelują do posiadaczy biletów o ich zachowanie, gdyż niebawem ogłoszone zostaną nowe terminy koncertów.

W długim oświadczeniu Lady Gagi, które pojawiło się m.in. na Facebooku, artystka napisała:

- Zawsze byłam z Wami szczera na temat moich psychicznych i fizycznych problemów. Przez lata szukałam ich przyczyny. To bardzo skomplikowane i trudne do wyjaśnienia; próbujemy to rozwiązać. Kiedy poczuję się silniejsza i gotowa, opowiem moją historię głębiej. Biorę to na poważnie i zamierzam nie tylko podnosić świadomość, ale i rozszerzyć badania dla innych, którzy cierpią na tę samą chorobę, co ja. To, że mogę pomóc, robi wielką różnicę. Użyłam słowa "cierpieć" nie dla litości czy uwagi. Jestem bardzo rozczarowana, gdy ludzie sugerują, że zrobiłam z tego dramat, grając ofiarę, aby zakończyć trasę - mówi. - Gdybyś mnie znał, to byś wiedział, że to nie może być bliskie prawdzie. Jestem wojownikiem. Używam słowa "cierpieć" nie tylko dlatego, że trauma i przewlekły ból zmieniły moje życie, ale ponieważ nie pozwalają mi żyć normalnym życiem. Utrzymują mnie również z dala od tego, co kocham najbardziej na świecie: występy przed moimi fanami.

- Nie wiadomo dokładnie, jak wygląda stan zdrowia Lady Gagi i jak długo jej artystyczna aktywność będzie ograniczona. - Z niecierpliwością czekam na następną trasę koncertową, ale teraz muszę być z moimi lekarzami, żebym mogła być silna i grać dla Was przez następne 60 lat lub dłużej. Kocham Was bardzo - informuje dalej.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Lady Gaga ogłosiła, że zmaga się z tzw. fibromialgią - bardzo rzadką oraz przewlekłą chorobą reumatyczną tkanek miękkich, która objawia się m.in. silnym i długotrwałym bólem wielu części ciała. Chorym na to schorzenie doskwiera także m.in. zmęczenie, niepokój czy zaburzenia koncentracji.

Lady Gadze życzymy wiele siły, cierpliwości i szybkiego powrotu do zdrowia.

RadioZET.pl/SA