Zamknij

Lady Gaga przeprasza za współpracę z R. Kellym. Miał gwałcić i molestować kobiety

Redakcja
10.01.2019 13:15
Lady Gaga
fot. Xavier Collin/Image Press Agency/Splash News /SplashNews.com/East News

Lady Gaga przeprasza za współpracę z R. Kellym i planuje usunąć ich wspólną piosenkę „Do What U Want” z internetu. Piosenkarka zdecydowała się wydać oświadczenie w sprawie zarzutów wobec muzyka. Artysta jest oskarżany m.in. o molestowanie seksualne, wykorzystywanie nieletnich kobiet oraz przemoc psychiczną i fizyczną.

Lady Gaga zdecydowała się wydać oficjalne oświadczenie w sprawie zarzutów stawianych R. Kelly’emu. Słynny muzyk jest oskarżany przez wiele kobiet m.in. o gwałty, molestowanie seksualne czy przemoc fizyczną i psychiczną.

Zobacz także

Lady Gaga przeprasza za współpracę z R. Kellym. Usunie z internetu ich wspólną piosenkę

W swoim komunikacie Lady Gaga przeprosiła, że zdecydowała się współpracować z R. Kellym. W 2013 roku para nagrała razem kontrowersyjny singiel „Do What U Want”, mimo że już w tamtym czasie głośno mówiło się o oskarżeniach wobec artysty. Niedługo później piosenka doczekała się nowej wersji z Christiną Aguilerą.

Zobacz także

W oświadczeniu piosenkarka wyraziła poparcie dla ofiar muzyka, które postanowiły głośno opowiedzieć o szokujących zachowaniach R. Kelly’ego w nowym dokumencie „Surviving R. Kelly”. Gaga przyznała także, iż sama była molestowana seksualnie. Oskarżenia przeciwko mężczyźnie nazwała „przerażającymi” i „nie do obrony”.

Popieram te kobiety w 100 procentach — napisała Lady Gaga i dodała: — Nagrałam tę piosenkę w mrocznym okresie swojego życia. Chciałam stworzyć coś ekstremalnie prowokacyjnego, ponieważ byłam wściekła i wciąż nie przepracowałam traumy, z którą zmagałam się w życiu […] zamierzam usunąć utwór z iTunes i innych serwisów streamingowych. Nie będę już nigdy współpracować z R. Kellym. Przepraszam za mój kiepski osąd, kiedy byłam młoda, oraz za to, że nie zabrałam głosu wcześniej.

Afera seksualna z R. Kellym

R. Kelly to artysta, którego muzyka cieszyła się ogromną popularnością na przełomie XX i XXI wieku. Od wielu lat w zagranicznych mediach pojawiają się kolejne informacje na temat szokującego zachowania muzyka wobec kobiet. Autor „I Believe I Can Fly” niejednokrotnie był już oskarżany o molestowanie seksualne, przemoc fizyczną i psychiczną, posiadanie dziecięcej pornografii czy wykorzystywanie nieletnich.

Na początku stycznia w amerykańskiej telewizji wyemitowano sześcioodcinkowy dokument zatytułowany „Surviving R. Kelly”, którego bohaterkami są kobiety skrzywdzone przez artystę. W filmie pokazano ponad 50 różnych wywiadów. Ofiary zdecydowały się głośno opowiedzieć o szokujących faktach i sytuacjach.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/PK