Zamknij

Lady Gaga wsparła społeczność LGBTQ+. Wokalistka stworzyła specjalną kolekcję ubrań

07.06.2021 15:59
Lady Gaga
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Lady Gaga podjęła współpracę z domem mody Versace i stworzyła limitowaną kolekcję ubrań. Wokalistka uczciła 10-lecie wydania "Born This Way" oraz trwający Miesiąc Dumy.

Lady Gaga nie ukrywa, że jest fanką luksusowych marek, jednak szczególną sympatią zawsze darzyła dom mody Versace. W kreacjach znanej marki mogliśmy oglądać ją między innymi podczas występu na Super Bowl w 2017 roku. Tym razem wokalistka podjęła oficjalną współpracę z kultową firmą.

Lady Gaga wspiera LGBTQ+ kolekcją ubrań

Artystka chciała w uroczysty sposób uczcić dziesiątą rocznicę wydania albumu "Born This Way", niezwykle ważnej płyty w karierze wokalistki. Jednocześnie Lady Gadze zależało również na wsparciu społeczności LGBTQ+ oraz uczczeniu Miesiąca Dumy, który jak co roku jest obchodzony na całym świecie w czerwcu.

Gaga stworzyła specjalną kolekcję ubrań ozdobionych tęczowymi napisami. Wśród limitowanej odzieży możemy zobaczyć T-shirty oraz czarne berety. Koszt koszulki to 250 dolarów, za beret musimy zapłacić o 100 dolarów więcej.

Lady Gaga stworzyła kolekcję ubrań z Versace

Lady Gaga zaprezentowała część kolekcji na swoim Instagramie, gdzie opublikowała specjalne nagranie, na którym prezentuje ubrania na sobie.

"Versace to marka, która od zawsze jest liderem. Odkąd dowodził nią Gianni, a potem Donatella i Allegra marka celebruje piękne kolory miłości, które mamy w sobie i możemy dzielić się nimi z innymi. Wszyscy jesteśmy różni, a te różnice są piękne. Donatello, dziękuję ci za to, że wspierasz społeczność LGBTQ+ i świętujesz 10. rocznicę nagrania płyty >>Born This Way<<" - pisze Gaga pod filmem.

30 procent przychodów ze sprzedaży ubrań z kolekcji Lady Gagi i Versace trafi na konto fundacji Born This Way. Lady Gaga wraz ze swoją mamą założyła organizację w 2012 roku. Zajmuje się ona szerzeniem tolerancji na świecie oraz wspierać dyskryminowaną młodzież, nie tylko ze względu na orientację seksualną.