Zamknij

Lady Gaga wydała nową płytę "Chromatica". Singiel z BLACKPINK hitem internetu

Piotr Krajewski
29.05.2020 14:08
Lady Gaga wydała nową płytę Chromatica singiel Sour Candy z BLACKPINK hitem internetu
fot. mat. prasowe

Lady Gaga wydała nową płytę „Chromatica”. Na jej pierwszym od niemal czterech lat albumie solowym znalazły się duety z Arianą Grande, Eltonem Johnem i zespołem k-pop BLACKPINK, z którym Lady Gaga nagrała piosenkę „Sour Candy”. Utwór bije rekordy popularności w internecie.

Lady Gaga wydała nową płytę Chromatica. Singiel Sour Candy z BLACKPINK hitem internetu

Lady Gaga wróciła z nową płytą „Chromatica”. Album ukazał się 29 maja i niemal natychmiast podbił listy sprzedażowe. W dniu premiery krążek Amerykanki zadebiutowała na pierwszym miejscu sklepu iTunes w 58 krajach.

Na płycie „Chromatica” znalazło się aż 16 nowych utworów Lady Gagi, w tym duety z wielkimi gwiazdami: Arianą Grande, Eltonem Johnem i popularną grupą BLACKPINK z Korei Południowej. Piosenka „Sour Candy” z zespołem k-pop bije rekordy popularności w serwisie YouTube, gdzie w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin odtworzono ją ponad 20 milionów razy.

Tak Lady Gaga wyglądała niemal 15 lat temu. Nigdy byście jej nie poznali

Świetnie radzi sobie również singiel „Rain on Me”, czyli duet Lady Gagi i Ariany Grande. Utwór okazał się najlepszym debiutem 2020 roku, docierając na szczyt Global i US Spotify Charts, jak również na #1 iTunes w 29 krajach i #1 na Apple Global Chart. „Rain on Me” pobiło rekord, jeśli chodzi o dzienną liczbę streamów kobiecego duetu w historii Spotify. Teledysk do piosenki przekroczył 60 milionów wyświetleń.

„Chromatica” to pierwsza solowa płyta Lady Gagi od czasów albumu „Joanne”, który ukazał się w 2016 roku. W 2018 roku artystka wydała album „A Star Is Born” z Bradleyem Cooperem. Ścieżka dźwiękowa z filmu „Narodziny gwiazdy” zrobiła furorę na całym świecie, a singiel „Shallow” stał się wielkim hitem i zgarnął najważniejsze nagrody, m.in. Oscara i Grammy.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK