Zamknij

Lady Gaga zaatakowała Donalda Trumpa! Za decyzję ws. transseksualistów w armii

Redakcja
28.07.2017 10:32
Lady Gaga zaatakowała Donalda Trumpa! Za decyzję ws. transseksualistów w armii
fot. ons.pl / Capital Pictures

Nie od dziś wiadomo, że Lady Gaga należy do najbardziej aktywnych gwiazd, jeżeli chodzi o walkę o prawa mniejszości seksualnych. Prezydent USA Donald Trump poinformował ostatnio, że osoby transpłciowe nie będą mogły służyć w amerykańskiej armii. Piosenkarka ostro skrytykowała decyzję polityka.

W środę, 26 lipca, Donald Trump poinformował o swojej kontrowersyjnej decyzji na Twitterze.

"Po konsultacji z moimi generałami oraz ekspertami wojskowymi proszę o przyjęcie do wiadomości, że rząd USA nie będzie akceptował ani pozwalał osobom transpłciowym na służbę w armii USA w jakimkolwiek charakterze. Nasze wojsko musi być skoncentrowane na zdecydowanym i przytłaczającym zwycięstwie i nie może być obciążane ogromnymi kosztami medycznymi oraz przerwami w służbie, które spowodowałyby osoby decydujące się na te zmiany" – napisał prezydent Stanów Zjednoczonych.

Na decyzję polityka zareagowała natychmiast Lady Gaga, znana z aktywnej walki o prawa mniejszości seksualnych. Artystka zaatakowała Trumpa na Twitterze.

„Twoja wiadomość zagraża życiu ludzi w całych Stanach Zjednoczonych i poza granicami, którzy dzielnie służą naszemu narodowi. Badania mówią, że przynajmniej połowa uczniów szkół średnich, studentów i młodych pracowników rzadko lub nigdy nie rozmawia o swoich problemach z kimkolwiek. Wielu z tych młodych ludzi to transseksualiści, cierpiący każdego dnia przez dokładnie takie same rodzaje izolacji społecznej, do których zachęca Twoja wiadomość” – pisze artystka i kontynuuje: „Czy zdajesz sobie sprawę, że 45 procent osób (w wieku 18-24) z grupy, o której dziś wspomniałeś, próbowało popełnić samobójstwo?”.

Piosenkarka dodała jeszcze, że w społeczności trans jest wiele silnych i odważnych osób, a każda z nich powinna mieć możliwość służby, jeśli tego chce.

Nie tylko Lady Gaga

31-letnia Amerykanka to nie jedyna gwiazda, która skrytykowała decyzję Donalda Trumpa. Niepochlebne komentarze w stronę prezydenta napisały m.in. Kim Kardashian, Demi Lovato, Ellen DeGeneres, Lena Dunham czy Ariana Grande.

RadioZET.pl/Twitter/PK