Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lana Del Rey świętuje urodziny. 5 utworów Amerykanki, które warto znać!

21.06.2017 16:54

Jedna z najpopularniejszych obecnie amerykańskich artystek przygotowuje się właśnie do wydania swojego kolejnego studyjnego albumu. Lana Del Rey obchodzi 21 czerwca swoje urodziny. W związku z tym przygotowaliśmy zestawienie pięciu piosenek jej autorstwa, które są naprawdę warte uwagi.

Lana Del Rey świętuje urodziny. 5 utworów Amerykanki, które warto znać! fot. wikimedia.org, flickr.com (Creative Commons Attribution 2.0 Generic)

Lana Del Rey świętuje w tym roku swoje 32. urodziny. Artystka, która tak naprawdę nazywa się Elizabeth Woolridge Grant, urodziła się w Nowym Jorku. Początki jej kariery sięgają roku 2005 roku, kiedy zaczęła nagrywać profesjonalnie pierwsze utwory.

Lana Del Rey: niespodziewany sukces i rosnąca popularność

O Amerykance zaczęło robić się głośno w 2011 roku, kiedy wyreżyserowane przez nią teledyski do utworów „Video Games” i „Blue Jeans” stały się wielkimi internetowymi hitami. Mimo że rok wcześniej wydała swój debiutancki album, jeszcze pod innym pseudonimem, jej wielka kariera rozpoczęła się dopiero wraz z premierą krążka „Born To Die” w styczniu 2012 roku. Płyta odniosła ogromny międzynarodowy triumf. W samej Polsce sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy i pokryła się diamentem.

W następnych latach Lana Del Rey wydała albumy "Ultraviolence" (2014) i "Honeymoon" (2015), które także odniosły spory komercyjny sukces. Na lipiec 2017 roku zaplanowano premierę kolejnego krążka artystki zatytułowanego „Lust For Life”, na którym pojawi się m.in. The Weeknd.

W związku z urodzinami dwukrotnie już nominowanej do nagrody Grammy Amerykanki prezentujemy pięć interesujących utworów jej autorstwa, które naprawdę warto znać!

„Young and Beautiful” z filmu „Wielki Gatsby”

„Summertime Sadness” z albumu „Born To Die”

„Brooklyn Baby” z albumu „Ultraviolence”

„High By The Beach” z albumu „Honeymoon”

„Born To Die” z albumu „Born To Die”

RadioZET.pl/PK

Oceń