Zamknij

Lanberry wydała nową płytę „Co gryzie Panią L.”. To jej najbardziej intymny album

23.10.2020 08:15
Lanberry
fot. mat. prasowe / Malwina Sulima

Lanberry wydała 23 października nową płytę „Co gryzie Panią L.”, której patronem medialnym jest Radio ZET. Na albumie znalazło się 11 utworów, w tym wielki przebój „Plan awaryjny”. Jak mówi sama artystki, jej nowa płyta to „bardzo intymna podróż”. Z okazji premiery płyty Lanberry zagrała w czwartek koncert online specjalnie dla naszych słuchaczy.

Lanberry miała na swoim koncie dotąd dwie studyjne płyty. Pora na trzeci album i jak zapowiada sama artystka, będzie to najbardziej dojrzały i najbardziej intymny materiał w jej dorobku.

Nowa płyta „Co gryzie Panią L.” ukazała się w piątek, 23 października.

Lanberry wydała nową płytę „Co gryzie Panią L.”

Na nowym albumie Lanberry pojawiło się łącznie 11 piosenek. Płytę zapowiadały trzy single „Zew”, „Tracę” i „Plan awaryjny”, który w koncercie Premier na festiwalu w Opolu zgarnął główną nagrodę.

Do współpracy nad płytą Lanberry zaprosiła uznanych artystów i producentów. Usłyszymy jak zwykle produkcje duetu Kumór i Buczkowski („Tracę”), z którymi artystka jest związana od lat, a także Mikołaja Trybulca & Mimi Wydrzyńską, czyli zespół Linia Nocna („Pustosłów”). Na płycie pojawią się kawałki nagrane we współpracy z Dry Skull, Maciejem Wasio, Pawłem Krawczykiem, Olafem Deriglasoffem oraz Bartoszem Dziedzicem („Mirabelki”, „Kamikadze”), znanym ze współpracy z Arturem Rojkiem, Moniką Brodką czy Dawidem Podsiadło.

Mijają 2 lata od wydania mojej poprzedniej płyty „MiXtura”... a w moim życiu przez te dwa lata zmieniło się tak dużo, że czuję się jakby minęła co najmniej dekada. Dlaczego i jak do tego doszło? O tym właśnie opowiada moja trzecia płyta. To w sumie bardzo intymna podróż, bo chcę opowiedzieć coś o sobie. Chcę przekazać w dźwiękach, słowach i obrazach kim jest pani L. Kim jest Lanberry. A że to muzyka jest nośnikiem tego, co noszę w sobie, to z tych piosenek wyłania się postać, którą można sobie samemu poskładać

Lanberry o nowym albumie

Pełna tracklista płyty „Kim jest Pani L.”:

 1. Plan awaryjny
 2. Tylko tańczę
 3. Kamikadze
 4. Tracę
 5. Nocny Sport
 6. Usłysz mnie
 7. Mirabelki
 8. Pustosłów
 9. A jeśli jutra nie będzie
 10. Zew
 11. Zimowy sen

Koncert online Lanberry dla Radia ZET. Transmisja na żywo na RadioZET.pl

Z okazji premiery albumu Lanberry zagrała specjalny koncert tylko dla słuchaczy Radia ZET. W czwartek wokalistka zaprezentowała na żywo kilka utworów z nowej płyty „Co gryzie Panią L.”, w tym wspomniany już hit „Plan awaryjny”.

W trakcie koncertu nie zabrakło także wywiadu z artystką na temat najnowszego krążka. Marcin Wojciechowski połączył się z Lanberry ze studia Radia ZET.

Poniżej możecie zobaczyć zapis z koncertu Lanberry:

Lanberry Co gryzie panią L
fot. mat. prasowy

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK