Zamknij

Laszlo Benko nie żyje. Jego przebój „Dziewczyna o perłowych włosach” znają wszyscy

18.11.2020 14:52
Laszlo Benko
fot. Youtube screen

Laszlo Benko nie żyje. Założyciel węgierskiej grupy Omega zmarł w środę w wieku 77 lat. Od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową. Wraz z zespołem stworzył legendarny przebój „Dziewczyna o perłowych włosach”.

Laszlo Benko nie żyje. Klawiszowiec, trębacz i założyciel popularnego węgierskiego zespołu Omega zmarł 18 listopada w wieku 77 lat. Informacja o śmierci muzyka pojawiła się na oficjalnym koncie grupy w mediach społecznościowych.

Nie żyje mama Justyny Steczkowskiej. Wzruszające słowa Magdy: "Jesteś w lepszym świecie"

Laszlo Benko nie żyje. Założyciel zespołu Omega zmarł w wieku 77 lat

Laszlo Benko zmarł w środę nad ranem po długoletniej walce z rakiem wątroby.

Miliony miłośników oraz wielbicieli w kraju i na świecie opłakują tę kluczową postać węgierskiej muzyki rockowej — napisał zespół Omega na Facebooku.

Laszlo Benko założył grupę Omega w 1962 roku. Formacja jest najpopularniejszym węgierskim zespołem rockowym wszech czasów. Muzycy sprzedali ponad 50 milionów płyt na całym świecie. Benko grał w zespole nie tylko na instrumentach klawiszowych, ale również dętych.

Omega zdobyła największą popularność, kiedy do składu dołączył Gabor Presser, klawiszowiec i kompozytor. Wraz z pozostałymi członkami stworzył najsłynniejszy hit zespołu, czyli utwór „Dziewczyna o perłowych włosach”. Piosenka cieszy się popularnością po dziś dzień.

Laszlo Benko rozwijał także karierę solową. Tworzył m.in. muzykę filmową i teatralną. W latach dziewięćdziesiątych był dyrektorem wytwórni płytowej Hungaroton Gong.

RadioZET.pl/PAP/PK