Zamknij

Legendarny zespół jednak nie kończy kariery. O kim mowa?

Redakcja
01.06.2017 10:57
Aerosmith będzie grać dalej
fot. ons.pl

Muzycy Aerosmith wcale nie mają zamiaru zejść ze sceny? W najnowszym wywiadzie rockmani skomentowali wcześniejsze zapowiedzi o końcu kariery. Wygląda na to, że zmienili zdanie.

Wiosną ubiegłego roku formacja Aerosmith ogłosiła, że kończy karierę. Zgodnie z informacjami, które przekazał wtedy zespół, w planach była pożegnalna trasa. Steven Tyler wspominał wtedy, że tylko oni i Stonesi grają nieprzerwanie od lat, w związku z czym ich "emerytura" nie powinna aż tak dziwić. Podobno chodziło też o trudności w porozumieniu się wokalisty z resztą ekipy.

Zgodnie z tamtymi zapowiedziami zespół ruszył w trasę koncertową "Aero-Vederci Baby", która nazwana została właśnie trasą pożegnalną, a jej nazwa słusznie wywołuje skojarzenia z włoskim "do zobaczenia". W ramach tego tournee grupa już 2 czerwca zagra w krakowskiej Tauron Arenie. Koncert ten reklamowany jest jako "ostatnia okazja, by grupę zobaczyć na żywo".

Teraz jednak okazuje się, że muzykom Aerosmith niezbyt spieszno do zejścia ze sceny. W zagranicznych mediach pojawiły się informacje o tym, że zespół będzie grał dalej i - co ciekawe - zamierza być jeszcze bardziej aktywny niż w tym roku. W rozmowie z Associated Press Joe Perry i Steven Tyler przyznali, że jeszcze do 50-lecia działalności zespołu (którą obchodzić będą w 2020 roku) mają zamiar koncertować. - Myślę, że będziemy szli dalej - powiedział Perry. - Z mojej perspektywy wygląda to tak, że przez kilka następnych lat będziemy całkiem aktywni - dodał. Steven Tyler przyznał, że nie wie, czy to będzie trwało wiecznie, ale "tak długo, dokąd zespół będzie grał tak, jak w tej chwili".

Fanom legendarnej formacji pozostaje się cieszyć. Niezłego stracha napędzili, co? Miejmy nadzieję, że na swoje 50-lecie także zawitają do Polski.

RadioZET.pl/blabbermouth/SA