Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Lena w piosence „Thank You”. Zwyciężczyni Eurowizji powróciła!

21.11.2018 16:22

Lena wygrała Eurowizję w 2010 roku. Jej zwycięski przebój „Satellite” cieszył się wielką popularnością niemal w całej Europie i pozwolił niemieckiej artystki rozwinąć muzyczną karierę. Teraz Lena powraca z pierwszą od dwóch lat piosenką. Singiel zatytułowany „Thank You” zapowiada jej kolejną płytę.

Lena fot. mat. prasowe

Lena — Thank You. Nowa piosenka zwyciężczyni Eurowizji

Lena zaprezentowała nowy singiel „Thank You”, którym zapowiada swoją piątą już płytę zatytułowaną „Only Love, L”. Album ukaże się w kwietniu 2019 roku. Jej dyskografię zamyka krążek „Crystal Sky” z 2015 roku.

Piosenka „Thank You” to mocny, chwytliwy kawałek z bardzo żywym bitem. Opowiada o miłości do samego siebie i pokonywaniu trudności w życiu.

Chciałam zrobić album, który będzie w pełni mój. Ale by to się udało, musiałam najpierw się wyciszyć, wyłączyć na chwilę i odnaleźć samą siebie na nowo. Musiałam dowiedzieć się, czego chcę i w którym kierunku chcę dążyć. To było bardzo ważne. Jestem bardzo szczęśliwa, że już wkrótce będę mogła podzielić się efektami ze światem — mówi artystka.

Lena wygrała Eurowizję w 2010 roku

Lena wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji 2010, w którym reprezentowała Niemcy. Piosenkarka zwyciężyła w konkursie z ogromną przewagą, pokonując o kilkadziesiąt punktów Turcję i Rumunię.

Zwycięska piosenka „Satellite” szybko stała się hitem w Europie i dziś jest jednym z najsłynniejszych eurowizyjnych utworów, które osiągnęły w ostatnich latach największy komercyjny sukces. Kawałek był na 1. miejscu m.in. w Niemczech, Danii, Szwecji, Norwegii i Finlandii. Świetnie radził sobie także chociażby w Polsce, Izraelu, Belgii czy Austrii.

W 2011 roku Lena po raz kolejny reprezentowała Niemcy na Eurowizji. Występ z piosenką „Taken by a Stranger” dał jej w wielkim finale 10. miejsce.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK

Oceń