Zamknij

Leszek Faliński nie żyje. Zmarł perkusista pierwszego składu Dżemu

02.07.2021 09:12
Leszek Faliński nie żyje. Zmarł perkusista pierwszego składu Dżemu
fot. shutterstock.com

Leszek Faliński nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 63 lat po dłuższych problemach zdrowotnych. Był perkusistą pierwszego składu Dżemu. Razem z Ryszardem Riedlem komponował pierwsze oryginalne piosenki zespołu.

Leszek Faliński nie żyje. Perkusista pierwszego składu Dżemu zmarł w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Miał 63 lata.

Leszek Faliński nie żyje. Zmarł perkusista Dżemu

Informację o śmierci Leszka Falińskiego potwierdziła jego kuzynka w rozmowie z „Nowym Info”. Były perkusista Dżemu w ostatnich latach miał poważne kłopoty zdrowotne. Jak informuje gazeta, muzyk zmagał się z problemami z płucami.

Johnny Solinger nie żyje. Wokalista znanej formacji Skid Row miał 55 lat

Leszek Faliński zdobył największą popularność jako członek Dżemu. Do składu dołączył w 1975 roku. Wkrótce w zespole pojawił się także jego brat Tadeusz, który grał na basie. Jak czytamy na oficjalnej stronie Dżemu, Faliński odegrał bardzo ważną rolę w pierwszych latach działalności formacji.

Spośród tych, którzy doszli na przestrzeni lat, najważniejszy okazał się Leszek Faliński. To on wraz z Riedlem stanowił wówczas siłę napędową zespołu. To oni komponowali pierwsze oryginalne utwory zespołu (można powiedzieć, iż własny program wykluł się w lecie 1979 w mazurskich Wilkasach). To oni nalegali, by Dżem wziął udział w festiwalu w Jarocinie. I postawili na swoim – brzmi fragment na oficjalnej stronie zespołu.

W 1980 roku bracia Falińscy opuścili Dżem i założyli grupę Daktyl. W kolejnych latach Leszek Faliński porzucił muzykę i skupił się na pracy zawodowej. W 2000 roku powrócił z albumem „Musisz wiedzieć”, który wydał jako Leszek Faliński Band.

Tony Duckworth nie żyje. Współpracował z Brodką, Tęskno czy grupą Coals

RadioZET.pl/noweinfo.pl