Zamknij

Letnie festiwale muzyczne 2017 w Polsce. Gdzie i kiedy?

Redakcja
26.06.2017 16:54
Letnie festiwale muzyczne 2017 w Polsce. Gdzie i kiedy?
fot. flickr.com

Lato to okres wielu interesujących festiwali muzycznych, na których pojawiają się gwiazdy z całego świata. Coraz więcej tego typu imprez odbywa się w naszym kraju. Gdzie się wybrać? Sprawdźcie szczegóły.

Wakacje 2017 wystartowały. Warto może zaplanować swój wolny czas i wybrać się na jedną z kilkudniowych muzycznych imprez. Rynek festiwalowy w Polsce jest już na tyle bogaty, że każdy fan muzyki znajdzie coś dla siebie. Polacy mogą liczyć w tym roku na występy wielu zagranicznych gwiazd. Sprawdźcie kto, gdzie i kiedy wystąpi w naszym kraju.

CZERWIEC

Gdynia: Open’er Festival 2017 (28 czerwca – 1 lipca)

W trakcie czterodniowej imprezy wystąpią m.in. Radiohead, Solange, Foo Fighters, The xx, Lorde i The Weekend. Szczegóły o biletach i godzinach występów znajdziecie w naszym innym artykule. Polecamy też 12 koncertów, których nie możecie przegapić w Gdyni!

LIPIEC

Suwałki: Blues Festival (6-9 lipca)

Wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich fanów bluesa. W trakcie dziesiątej już edycji wystąpią m.in. The Original Blues Brothers Band z USA, Eddie Angel z Wielkiej Brytanii czy Dżem. Bilety na poszczególne koncerty są dostępne na oficjalnej stronie festiwalu.

Węgorzewo: Naturalnie Mazury Music & More Festiwal (7-8 lipca)

Na scenie pojawią się m.in. Luxtorpeda, T.Love, Kasia Kowalska, Kult, Organek i Farben Lehre. Festiwalowy karnet kosztuje obecnie 90 złotych, bilet jednodniowy – 50 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Katowice: Tauron Nowa Muzyka (6-9 lipca)

Jeden z najciekawszych polskich festiwali, na którym występują przede wszystkim artyści jazzowi i muzycy tworzący EDM. W Katowicach pojawi się m.in. The Cinematic Orchestra, Sohn, Róisín Murphy, RY X i Cat Power. W sprzedaży są jeszcze dostępne bilety jednodniowe (160 złotych) i karnety dwudniowe (280 złotych). Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Strzelinko: Festiwal Legend Rocka (12-13 lipca oraz 13 i 15 sierpnia)

Impreza odbędzie się w dwóch terminach. W Dolinie Charlotty zagrają THE ORCHESTRA starring former members of ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA, YES, Patti Smith i Korn. Bilety w cenach od 120 do 250 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Festiwal w Jarocinie (14-16 lipca)

W tym roku zagrają m.in. Krzysztof Zalewski, Happysad, Fisz Emade, Kaliber 44, Natalia Przybysz, Mitch & Mitch, Organek, Voo Voo, Lao Che i O.S.T.R. Od 1 lipca bilet jednodniowy kosztuje 100 złotych, karnet – 160 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Giżycko: Mazury Hip Hop Festiwal (20-22 lipca)

Na terenie Twierdzy Boyen wystąpią m.in. Kękę, Kaen, Dwa Sławy, Paluch, Sobota i Bonson. Festiwalowy karnet kosztuje 110 złotych, bilet jednodniowy – 55 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Kołobrzeg: Sunrise Festival (21-23 lipca)

Nadmorska impreza rokrocznie przyciąga tłumy fanów muzyki elektronicznej. Podczas tegorocznej edycji wystąpią m.in. Martin Solveig, Armin Van Buuren czy Gromee. Bilety są wyprzedane. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Płock: Audioriver Festival (28-30 lipca)

Wielki festiwal muzyki elektronicznej. Festiwalowy karnet kosztuje od 230 do 290 złotych, bilet jednodniowy – 150 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

SIERPIEŃ

Kostrzyn nad Odrą: Przystanek Woodstock (3-5 sierpnia)

Podczas tegorocznego festiwalu zagrają m.in. Łąki Łan, Wilki, Hey, Domowe Melodie, Nothing But Thieves, Mesajah i LemON. Impreza jest bezpłatna. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Katowice: OFF Festival (4-6 sierpnia)

Kolejny interesujący festiwal w Katowicach. Wystąpią m.in. PJ Harvey, Feist i Swans. Karnet trzydniowy kosztuje 310 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Ostróda Reggae Festiwal (10-13 sierpnia)

Na festiwalowej scenie pojawią się m.in. Shaggy, New Kingston, Grubson, The Rootsman, Vavamuffin i Mesajah. Do końca lipca karnet kosztuje od 220 złotych, bilet jednodniowy – 120 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Kraków Live Music Festival (18-19 sierpnia)

Pełny line-up imprezy nie jest jeszcze znany. Wiadomo już jednak, że na scenie pojawią się Alt-J, Ellie Goulding, Wiz Khalifa i Lana Del Rey. Bilet jednodniowy kosztuje 199 złotych, karnet – 359 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Katowice: Metal Hammer Festival (21 sierpnia)

Święto muzyki metalowej i hardrockowej odbędzie się w katowickim Spodku. Główną gwiazdą festiwalu będzie Marilyn Manson. Bilety w cenach 170-395 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

Straszęcin: Czad Festiwal (23-27 sierpnia)

Na festiwalu w niewielkiej wsi pod Dębicą pojawią się m.in. Bastille, Billy Talent, The Offspring, Agnieszka Chylińska, Coma i Lady Pank. Ceny biletów od 189 do 359 złotych. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie imprezy.

RadioZET.pl/PK