Zamknij

Linkin Park i przyjaciele oddali hołd Chesterowi. Zobacz cały koncert [WIDEO]

Redakcja
30.10.2017 14:30
Linkin Park i przyjaciele oddali hołd Chesterowi. Zobacz cały koncert [WIDEO]
fot. Youtube (Linkin Park)

Członkowie zespołu postanowili w piękny sposób upamiętnić swojego lidera Chestera Benningtona, który popełnił samobójstwo w lipcu. Wraz z innymi muzykami zorganizowali specjalny koncert w Los Angeles, podczas którego wspólnie zaprezentowali największe przeboje Linkin Park. Nie zabrakło wielu poruszających momentów.

W piątek, 27 października, o godz. 19:45 czasu lokalnego odbył się wyjątkowy koncert w słynnym amfiteatrze Hollywood Bowl.

Członkowie zespołu wystąpili razem po raz pierwszy od czasu śmierci Chestera Benningtona. Oprócz muzyków Linkin Park, na scenie pojawili się także m.in. muzycy Blink-182, Korn, Avenged Sevenfold, Bring Me The Horizon, System Of A Down czy Alanis Morissette.

Wydarzenie obserwowało na żywo ponad 17 tysięcy widzów, a koncert był transmitowany na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube.

Nie zabrakło wielu wzruszających momentów. Niemal cały utwór „Numb” został zaśpiewany tylko i wyłącznie przez zgromadzoną publiczność, a refren hitu „In The End” widownia wykonała wspólnie z Mikem Shinodą.

W połowie koncertu Shinoda zaprezentował zupełnie nowy utwór „Looking for an Answer”, który napisał osiem dni po samobójstwie Benningtona. Muzyk zaśpiewał balladę przy akompaniamencie pianina.

Cały koncert możesz obejrzeć poniżej.

RadioZET.pl/rollingstone.com/PK