Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Linkin Park pobili osiągnięcie Davida Bowiego. Zespół ustanowił nowy rekord

07.08.2017 11:04

Nagła śmierć Chestera Benningtona sprawiła, że utwory i albumy Linkin Park powróciły na listy przebojów na całym świecie. Zespół pobił właśnie w tragicznych okolicznościach rekord na jednej z list amerykańskiego Billboardu.

Linkin Park pobili osiągnięcie Davida Bowiego. Zespół ustanowił nowy rekord fot. ons.pl (Photoshot)

Śmierć popularnego artysty niemal zawsze oznacza nagły wzrost sprzedaży jego muzyki. Podobnie było w przypadku twórczości Linkin Park. Samobójstwo Benningtona wstrząsnęło całym światem, a piosenki grupy zaczęły pojawiać się we wszystkich mediach.

Magazyn Billboard poinformował, że zespół pobił osiągnięcie Davida Bowiego, który zmarł w styczniu 2016 roku. Tuż po swojej śmierci ustanowił rekord na liście Hot Rocks Songs – w jednym tygodniu znalazło się na niej 21 utworów 69-letniego muzyka.

W najnowszym notowaniu możemy znaleźć 23 piosenki Linkin Park, co jest absolutnym rekordem tego zestawienia. Grupa zdominowała pierwszą dziesiątkę, w której znalazło się aż 7 ich kawałków: „Numb”, „In The End”, „Heavy”, „What I’ve Done”, „Crawling”, „Somewhere I Belong” i „One More Light”.

12-letnia córka Chrisa Cornella śpiewa „Hallelujah” na cześć ojca i Chestera

Zmarli w tym roku Chris Cornell i Chester Bennington byli przyjaciółmi od wielu lat. Toni Cornell postanowiła upamiętnić swojego ojca oraz lidera Linkin Park w trakcie piątkowego programu Good Morning America. Tutaj możecie zobaczyć wzruszające nagranie.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/rollingstone.com/PK

Oceń