Zamknij

Linkin Park pobili osiągnięcie Davida Bowiego. Zespół ustanowił nowy rekord

Redakcja
07.08.2017 11:04
Linkin Park pobili osiągnięcie Davida Bowiego. Zespół ustanowił nowy rekord
fot. ons.pl (Photoshot)

Nagła śmierć Chestera Benningtona sprawiła, że utwory i albumy Linkin Park powróciły na listy przebojów na całym świecie. Zespół pobił właśnie w tragicznych okolicznościach rekord na jednej z list amerykańskiego Billboardu.

Śmierć popularnego artysty niemal zawsze oznacza nagły wzrost sprzedaży jego muzyki. Podobnie było w przypadku twórczości Linkin Park. Samobójstwo Benningtona wstrząsnęło całym światem, a piosenki grupy zaczęły pojawiać się we wszystkich mediach.

Zobacz także

Magazyn Billboard poinformował, że zespół pobił osiągnięcie Davida Bowiego, który zmarł w styczniu 2016 roku. Tuż po swojej śmierci ustanowił rekord na liście Hot Rocks Songs – w jednym tygodniu znalazło się na niej 21 utworów 69-letniego muzyka.

W najnowszym notowaniu możemy znaleźć 23 piosenki Linkin Park, co jest absolutnym rekordem tego zestawienia. Grupa zdominowała pierwszą dziesiątkę, w której znalazło się aż 7 ich kawałków: „Numb”, „In The End”, „Heavy”, „What I’ve Done”, „Crawling”, „Somewhere I Belong” i „One More Light”.

12-letnia córka Chrisa Cornella śpiewa „Hallelujah” na cześć ojca i Chestera

Zmarli w tym roku Chris Cornell i Chester Bennington byli przyjaciółmi od wielu lat. Toni Cornell postanowiła upamiętnić swojego ojca oraz lidera Linkin Park w trakcie piątkowego programu Good Morning America. Tutaj możecie zobaczyć wzruszające nagranie.

Strona ku pamięci Chestera Benningtona

Zespół Linkin Park uruchomił specjalną witrynę internetową. Można tam znaleźć pożegnalne wpisy fanów z całego świata oraz kontakty dla osób, które mają problemy i potrzebują pomocy specjalistów.

Oficjalna przyczyna śmierci wokalisty

Koroner sądowy z Los Angeles wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził przyczynę śmierci członka Linkin Park. Mężczyzna popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało artysty zauważyła pokojówka. Obok Benningtona znajdowała się opróżniona do połowy butelka alkoholu. W domu nie znaleziono listu pożegnalnego. Więcej szczegółów tutaj.

RadioZET.pl/rollingstone.com/PK