Zamknij

Linkin Park szuka nowego wokalisty i następcy Chestera Benningtona? Mike Shinoda komentuje

Redakcja
22.02.2019 14:56
Linkin Park szuka nowego wokalisty i następcy Chestera Benningtona? Mike Shinoda komentuje
fot. Justin Paludipan / Splash News/EAST NEWS

Linkin Park będzie miał nowego wokalistę? Temat następcy Chestera Benningtona pojawił się w niedawnym wywiadzie z Mikiem Shinodą. Przypomnijmy, że Bennington popełnił samobójstwo w 2017 roku.

Linkin Park to zespół, który wiele osób kojarzyło przede wszystkim z postacią Chestera Benningtona. Wokalista grupy zachwycił miliony osób swoją niesamowitą charyzmą i mocnym wokalem. Muzyk popełnił samobójstwo w lipcu 2017 roku.

W jednym z ostatnich wywiadów dla „Rock Antenne” członek Linkin Park Mike Shinoda został zapytany, czy zespół szuka nowego wokalisty i następcy Chestera Benningtona.

Nie jest to moim obecnym celem. Wydaje mi się, że to musi nastąpić naturalnie. Jeśli znajdziemy kogoś, kto jest świetną osobą, dopasowuje się osobowością i stylistyką, wtedy może z kimś takim uda się coś stworzyć. Nigdy nie chciałbym jednak czuć się tak, jakbyśmy zastępowali Chestera — powiedział artysta.

Mike Shinoda dodał także, że członkowie Linkin Park wciąż chętnie się spotykają, rozmawiają ze sobą i myślą o tworzeniu nowej muzyki. Nie wiadomo jednak, kiedy i czy na pewno muzycy wrócą razem do studia.

Śmierć Chestera Benningtona

20 lipca 2018 roku minęła 1. rocznica śmierci Chestera Benningtona z Linkin Park. Popularny wokalista został znaleziony martwy w swoim domu w Kalifornii. Popełnił samobójstwo przez powieszenie. Ciało Chestera Benningtona odkryła pokojówka, która przyszła do jego pokoju, aby poinformować go o czekającym na niego przed domem transporcie. Obok muzyka znaleziono opróżniony do połowy kufel piwa, pustą butelkę po alkoholu i lek na receptę Zolpidem.

Chester Bennington zmagał się z poważnymi problemami już od najmłodszych lat. W wieku siedmiu lat artysta Linkin Park był molestowany seksualnie przez jednego z przyjaciół rodziny. Jak sam niejednokrotnie przyznawał w wielu wywiadach, nie był w stanie pozbyć się traumatycznych wspomnień i zdarzało mu się myśleć o samobójstwie. W późniejszych latach uzależnił się od alkoholu i narkotyków.  

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/nme.com/PK