Zamknij

Lombard z emocjonalnym apelem w Sopocie. Muzycy przerwali występ

18.08.2021 16:07
Lombard
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Lombard przerwał występ podczas Sopot Top of the Top Festival 2021. Wokalistka grupy wygłosiła krótki apel, po czym formacja zagrała wielki przebój.

Lombard to jedna z gwiazd tegorocznego Top of the Top Festival 2021, który odbywa się w Sopocie. W tym roku impreza trwa od 17 do 19 sierpnia, a na scenie Opery Leśnej można zobaczyć największe polskie gwiazdy takie jak Krzysztof Zalewski, Budka Suflera, Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska i wielu innych.

Lombard przerwał występ w Sopocie. Wokalistka zaapelowała

17 sierpnia podczas pierwszego dnia festiwalu odbyły się dwa koncerty - Forever Young oraz I Love Sopot z okazji 120-lecia miasta. Publiczność usłyszała z tej okazji największe przeboje między innymi grupy Lombard.

Artyści występują aktualnie z Martą Cugier w roli wokalistki. Jak donosi portal WP.pl, zespół grał właśnie wielki hit "Szklana pogoda", gdy muzyka ucichła. Muzycy przerwali występ, a frontmanka grupy wygłosiła emocjonalny apel.

Lombard zadedykował utwór Polakom na Białorusi

Cugier skierowała swoje słowa do Polaków na Białorusi.

Jest to wyjątkowy czas. Chcielibyśmy nasz występ tutaj, w Operze Leśnej w Sopocie, którą kochamy, zadedykować szczególnym ludziom - Związkowi Polaków na Białorusi, cudownym ludziom, którzy są tutaj dzisiaj razem z nami.

Artystce zależało również na przypomnieniu publiczności postaci Andżeliki Borys, przewodniczącej Związku Polaków na Białorusi, która odsiaduje wyrok w tamtejszym więzieniu.

Po wzruszających i ważnych słowach Lombard zaczął znowu grać. Oczywistym wyborem po apelu był napawający nadzieją hit "Przeżyj to sam". Podczas wykonania piosenki na scenie pojawiły się flagi z wizerunkiem Andżeliki Borys.

Dziś (18 sierpnia) w Sopocie odbędzie się koncert I Dance in Opera Leśna. Publiczność będzie mogła posłuchać największych przebojów znanych z 60-letniej historii festiwali w Sopocie. Oprócz tego odbędzie się również rywalizacja o Bursztynowego Słowika. Festiwal zakończy się 19 sierpnia koncertem jubileuszowym TVN24.

RadioZET.pl/WP.pl