Zamknij

Ludwig Göransson zdobył Oscara 2019 za muzykę. Jest w połowie Polakiem

Redakcja
26.02.2019 11:44
Ludwig Göransson zdobył Oscara 2019 za muzykę jest w połowie Polakiem
fot. Youtube (ABC)

Ludwig Göransson to szwedzki kompozytor i producent, który otrzymał Oscara 2019 w kategorii „najlepsza muzyka”. Okazuje się, że zdobywca tegorocznego Oscara jest w połowie Polakiem.

Oscary 2019 za nami. Mimo że polski film „Zimna Wojna” nie otrzymał żadnej statuetki, możemy mieć powody do zadowolenia.

Ludwig Göransson: zdobywca Oscara 2019 jest w połowie Polakiem

Jeden ze zdobywców Oscara 2019 ma polskie korzenie. Mowa o Ludwigu Göranssonie ze Szwecji, który otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii „najlepsza muzyka”. Muzyk i kompozytor został nagrodzony za muzykę do filmu „Czarna pantera”. Głośna produkcja Marvela zgarnęła łącznie aż trzy Oscary.

>> Oscary 2019 - WYNIKI. Kto otrzymał statuetkę? [ZWYCIĘZCY OSCARÓW]

Ludwig Göransson jest w połowie Polakiem. Okazuje się, że jego matka pochodzi z Warszawy, a dziadkowie wciąż mieszkają w Polsce. W trakcie wywiadu podczas Złotych Globów 2019 muzyk pochwalił się, że widział „Zimną Wojnę” i ma polskie korzenie.

 To był niesamowicie mocny i emocjonalny dla mnie film. Jestem w połowie Polakiem i spędziłem w Polsce wiele czasu. Oglądanie „Zimnej Wojny” było naprawdę emocjonalne — powiedział w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”.

W trakcie Oscarów 2019 Kinga Rusin miała okazję poznać Ludwiga Göranssona. Popularna dziennikarka pochwaliła się wspólnym zdjęciem ze zdobywcą nagrody.

Kto powiedział że Polacy nie dostali w tym roku Oskara? Musimy go wprawdzie podzielić ze Szwecją, ale pół jest „nasze” — napisała Kinga Rusin.

Ludwig Göransson może pochwalić się nie tylko prestiżowym Oscarem. Kompozytor i producent został także doceniony podczas Grammy 2019, gdzie otrzymał aż dwie statuetki za przebój „This Is America”, który stworzył dla rapera Childish Gambino.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/PK