Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ludwig Göransson zdobył Oscara 2019 za muzykę. Jest w połowie Polakiem

26.02.2019 11:44

Ludwig Göransson to szwedzki kompozytor i producent, który otrzymał Oscara 2019 w kategorii „najlepsza muzyka”. Okazuje się, że zdobywca tegorocznego Oscara jest w połowie Polakiem.

Ludwig Göransson zdobył Oscara 2019 za muzykę jest w połowie Polakiem fot. Youtube (ABC)

Oscary 2019 za nami. Mimo że polski film „Zimna Wojna” nie otrzymał żadnej statuetki, możemy mieć powody do zadowolenia.

Ludwig Göransson: zdobywca Oscara 2019 jest w połowie Polakiem

Jeden ze zdobywców Oscara 2019 ma polskie korzenie. Mowa o Ludwigu Göranssonie ze Szwecji, który otrzymał prestiżową nagrodę w kategorii „najlepsza muzyka”. Muzyk i kompozytor został nagrodzony za muzykę do filmu „Czarna pantera”. Głośna produkcja Marvela zgarnęła łącznie aż trzy Oscary.

>> Oscary 2019 - WYNIKI. Kto otrzymał statuetkę? [ZWYCIĘZCY OSCARÓW]

Ludwig Göransson jest w połowie Polakiem. Okazuje się, że jego matka pochodzi z Warszawy, a dziadkowie wciąż mieszkają w Polsce. W trakcie wywiadu podczas Złotych Globów 2019 muzyk pochwalił się, że widział „Zimną Wojnę” i ma polskie korzenie.

 To był niesamowicie mocny i emocjonalny dla mnie film. Jestem w połowie Polakiem i spędziłem w Polsce wiele czasu. Oglądanie „Zimnej Wojny” było naprawdę emocjonalne — powiedział w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”.

W trakcie Oscarów 2019 Kinga Rusin miała okazję poznać Ludwiga Göranssona. Popularna dziennikarka pochwaliła się wspólnym zdjęciem ze zdobywcą nagrody.

Kto powiedział że Polacy nie dostali w tym roku Oskara? Musimy go wprawdzie podzielić ze Szwecją, ale pół jest „nasze” — napisała Kinga Rusin.

Ludwig Göransson może pochwalić się nie tylko prestiżowym Oscarem. Kompozytor i producent został także doceniony podczas Grammy 2019, gdzie otrzymał aż dwie statuetki za przebój „This Is America”, który stworzył dla rapera Childish Gambino.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

RadioZET.pl/PK 

Oceń