Zamknij

MTV EMA 2017: Dawid Kwiatkowski wybrany najlepszym polskim artystą!

Redakcja
10.11.2017 10:46
MTV EMA 2017: Dawid Kwiatkowski wybrany najlepszym polskim artystą!
fot. Kamil Piklikiewicz/East News

Dawid Kwiatkowski został wybrany najlepszym polskim artystą i otrzymał po raz drugi w karierze statuetkę MTV Europe Music Awards. Pokonał m.in. Margaret oraz Natalię Nykiel. Główna ceremonia rozdania nagród już w najbliższą niedzielę w Londynie.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Dawid Kwiatkowski zasłużył na nagrodę MTV EMA 2017?

Liczba głosów:

Organizatorzy gali ogłosili w tym roku nominacje w 14 głównych kategoriach. Od wielu lat ceremonia MTV Europe Music Awards to także kilkanaście kategorii regionalnych, w ramach których wybierany jest również „najlepszy polski artysta”. Wykonawcę wybierają internauci w otwartym głosowaniu.

Tegoroczna statuetka trafiła do Dawida Kwiatkowskiego, który pokonał Margaret, Natalię Nykiel, Kamila Bednarka i Monikę Lewczuk. To jednak nie pierwszy, kiedy MTV uhonorowało 21-latka tym wyróżnieniem. Pierwsze otrzymał w 2014 roku.

W przeszłości nagroda ta trafiła m.in. do Myslovitz, Sistars, Dody, Ewy Farnej, Moniki Brodki, Bednarka i Margaret. Najwięcej statuetek MTV EMA w historii otrzymali Justin Bieber (20), Eminem (15), Lady Gaga (10), One Direction (10) i Linkin Park (10).

Tegoroczna gala odbędzie się 12 listopada w londyńskiej The SSE Arenie, a poprowadzi ją Rita Ora.

RadioZET.pl/PK