Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Beata Tadla
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Śmierć Mac Millera. Znamy oficjalną przyczynę zgonu rapera!

06.11.2018 10:16

Znamy oficjalną przyczynę śmierci Mac Millera. Amerykański raper zmarł 7 września w wyniku przedawkowania mieszanki kokainy, fentanylu i alkoholu. Miał 26 lat.

Mac Miller Ariana Grande fot. Youtube (Ariana Grande)

Mac Miller: przyczyna śmierci rapera

Jak informuje biuro koronera z Los Angeles, oficjalną przyczyną zgonu Mac Millera było przypadkowe przedawkowanie zabójczej mieszanki składającej się z kokainy, alkoholu i niezwykle groźnego fentanylu. Artysta zmarł 7 września w wieku 26 lat.

Fentanyl to jeden z najniebezpieczniejszych środków przeciwbólowych oraz anestezjologicznych dostępnych na rynku. Silnie uzależnia, działa niemal zaraz po podaniu, jest o wiele mocniejszy od morfiny i można go bardzo łatwo przedawkować. Przypomnijmy, że to właśnie fentanyl przyczynił się m.in. do śmierci Prince’a. W lipcu niemal przedawkowała go także Demi Lovato.

Jak podaje portal „TMZ”, Mac Miller został znaleziony w „pozycji modlitewnej” w swoim łóżku. Na szafce nocnej stała pusta butelka alkoholu, a w łazience znaleziono m.in. Xanax, oksykodon, hydrokodon i Adderall. W momencie wzywania pogotowia raper był już siny na twarzy, a z jego nosa wydobywała się krew.

Mac Miller był jednym z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Wydał pięć albumów studyjnych. Jego ostatnia płyta „Swimming” ukazała się w sierpniu. Pod koniec tego roku 26-latek miał wyruszyć w trasę koncertową.

Raper chętnie współpracował z innymi artystami. Nagrywał utwory m.in. z Miguelem, CeeLo Greenem, Ludacrisem czy Wizem Khalifą. Stworzył także piosenkę z Arianą Grande, z którą był związany przez dwa lata. Ich wspólny singiel „The Way” z 2013 roku dotarł do najlepszej dziesiątki listy przebojów w USA i pokrył się tam aż trzykrotną platyną.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/tmz.com/PK

Oceń