Zamknij

Śmierć Mac Millera. Znamy oficjalną przyczynę zgonu rapera!

Redakcja
06.11.2018 10:16
Mac Miller Ariana Grande
fot. Youtube (Ariana Grande)

Znamy oficjalną przyczynę śmierci Mac Millera. Amerykański raper zmarł 7 września w wyniku przedawkowania mieszanki kokainy, fentanylu i alkoholu. Miał 26 lat.

Mac Miller: przyczyna śmierci rapera

Jak informuje biuro koronera z Los Angeles, oficjalną przyczyną zgonu Mac Millera było przypadkowe przedawkowanie zabójczej mieszanki składającej się z kokainy, alkoholu i niezwykle groźnego fentanylu. Artysta zmarł 7 września w wieku 26 lat.

Fentanyl to jeden z najniebezpieczniejszych środków przeciwbólowych oraz anestezjologicznych dostępnych na rynku. Silnie uzależnia, działa niemal zaraz po podaniu, jest o wiele mocniejszy od morfiny i można go bardzo łatwo przedawkować. Przypomnijmy, że to właśnie fentanyl przyczynił się m.in. do śmierci Prince’a. W lipcu niemal przedawkowała go także Demi Lovato.

Jak podaje portal „TMZ”, Mac Miller został znaleziony w „pozycji modlitewnej” w swoim łóżku. Na szafce nocnej stała pusta butelka alkoholu, a w łazience znaleziono m.in. Xanax, oksykodon, hydrokodon i Adderall. W momencie wzywania pogotowia raper był już siny na twarzy, a z jego nosa wydobywała się krew.

Mac Miller był jednym z najpopularniejszych raperów młodego pokolenia. Wydał pięć albumów studyjnych. Jego ostatnia płyta „Swimming” ukazała się w sierpniu. Pod koniec tego roku 26-latek miał wyruszyć w trasę koncertową.

Raper chętnie współpracował z innymi artystami. Nagrywał utwory m.in. z Miguelem, CeeLo Greenem, Ludacrisem czy Wizem Khalifą. Stworzył także piosenkę z Arianą Grande, z którą był związany przez dwa lata. Ich wspólny singiel „The Way” z 2013 roku dotarł do najlepszej dziesiątki listy przebojów w USA i pokrył się tam aż trzykrotną platyną.

Nie chcesz przegapić żadnej premiery, teledysku i informacji ze świata muzyki? Dołącz do grupy Siła muzyki na Facebooku

RadioZET.pl/tmz.com/PK